Comenzi MOPAN Suceava

Un număr de 14 clase și grupe de grădiniță trec pe învățăământ online după ce 14 elevi și 10 cadre didactice au fost confirmate luni, 4 octombrie, cu covid-19.

Informatiile despre unitatile scolare care au clase suspendate vor fi actualizate zilnic la link-ul:

https://isj.sv.edu.ro/images/Docs/Management/2021/clase_suspendate/CLASE_SUSPENDATE.pdf

UNITĂȚI DE ÎNVĂȚĂMÂNT – CLASE SUSPENDATE, AN ȘCOLAR 2021-2022

 

Nr. crt.

 

 

Unitatea de învățământ

Formațiuni de studiu cu activitate online ca urmare a existenței cazurilor de covid-19  

 

Perioada de funcționare online

1 Centrul Școlar de Educație Incluzivă ”Sf. Andrei” Gura Humorului X D 30.09.2021 – 13.10.2021
2 Centrul Școlar de Educație Incluzivă Suceava IX A prof. 28.09.2021 – 11.10.2021
 

3

 

Colegiul ”Al cel Bun” Gura Humorului

IX A 27.09.2021 – 10.11.2021
IX G 4.10.2021 – 17.10.2021
X E 4.10.2021 – 17.10.2021
XI C 30.09.2021 – 13.10.2021
4 Colegiul ”Andronic Motrescu” Rădăuți IX F 24.09.2021 – 7.10.2021
XII C 30.09.2021 – 13.10.2021
 

 

5

 

 

Colegiul ”Vasile Lovinescu” Fălticeni

IX ind alim 28.09.2021 – 11.10.2021
X hotel 28.09.2021 – 12.10.2021
X mat-info 28.09.2021 – 12.10.2021
X st. Soc 30.09.2021 – 13.10.2021
XI mat-info 24.09.2021 – 7.10.2021
XII st soc 28.09.2021 – 11.10.2021
 

 

6

 

Colegiul de Artă ”Ciprian Porumbescu” Suceava

X 23.09.2021 – 6.10.2021
X C 28.09.2021 – 11.10.2021
X D 27.09.2021 – 10.10.2021
XI D 4.10.2021 – 15.10.2021
XII C 27.09.2021 – 10.10.2021
 

7

 

Colegiul Economic ”Dimitrie Cantemir” Suceava

X F 23.09.2021 – 6.10.2021
XI A prof 29.09.2021 – 12.10.2021
XII A 27.09.2021 – 8.10.2021
XII I 1.10.2021 – 14.10.2021
 

 

8

 

Colegiul Național ”Dragoș Vodă” Câmpulung Moldovenesc

IX A 24.09.2021 – 7.10.2021
X C 22.09.2021 – 5.10.2021
X D 1.10.2021 – 14.10.2021
XI B 27.09.2021 – 10.10.2021
XII A 29.09.2021 – 12.10.2021
 

9

Colegiul Național ”Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți VI 28.09.2021 – 11.10.2021
XI B 24.09.2021 – 7.10.2021
XI C 4.10.2021 – 17.10.2021
 

 

 

 

10

 

 

 

 

Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Suceava

grupa mare 24.09.2021 – 7.10.2021
I A 1.10.2021 – 14.10.2021
I B 27.09.2021 – 10.10.2021
III B 30.09.2021 – 13.10.2021
IV B 29.09.2021 – 12.10.2021
preg 22.09.2021 – 5.10.2021
VIII A 27.09.2021 – 10.10.2021
X E 29.09.2021 – 12.10.2021
11 Colegiul Național ”Nicu Gane” Fălticeni IX A 1.10.2021 – 8.10.2021
XI D 29.09.2021 – 6.10.2021

 

 

Nr. crt.

 

 

Unitatea de învățământ

Formațiuni de studiu cu activitate online ca urmare a existenței cazurilor de covid-19  

 

Perioada de funcționare online

 

 

12

 

 

Colegiul Național ”Petru Rareș” Suceava

VI B 22.09.2021 – 5.10.2021
X F 22.09.2021 – 5.10.2021
XI A 28.09.2021 – 11.10.2021
XI B 28.09.2021 – 11.10.2021
XII G 22.09.2021 – 5.10.2021
13 Colegiul Național ”Ștefan cel Mare” Suceava VI 30.09.2021 – 13.10.2021
X B 28.09.2021 – 11.10.2021
 

 

 

 

14

 

 

 

Colegiul Național de Informatică ”Spiru Haret” Suceava

IX C 29.09.2021 – 6.10.2021
IX F 28.09.2021 – 5.10.2021
X E 28.09.2021 – 5.10.2021
X F 28.09.2021 – 5.10.2021
X G 28.09.2021 – 5.10.2021
XI A 28.09.2021 – 5.10.2021
XII D 1.10.2021 – 14.10.2021
XII F 28.09.2021 – 5.10.2021
 

 

15

 

Colegiul Silvic ”Bucovina” Câmpulung Moldovenesc

IX A prof. 27.09.2021 – 8.10.2021
IX C 29.09.2021 – 12.10.2021
X B 27.09.2021 – 8.10.2021
X D 29.09.2021 – 12.10.2021
XII E 27.09.2021 – 8.10.2021
16 Colegiul Tehnic ”Alexandru Ioan Cuza” Suceava IX A 30.09.2021 – 13.10.2021
IX B prof 1.10.2021 – 14.10.2021
 

17

 

Colegiul Tehnic ”Lațcu Vodă” Siret

IX A 28.09.2021 – 11.10.2021
XI A 28.09.2021 – 11.10.2021
XII G 27.09.2021 – 10.10.2021
 

18

 

Colegiul Tehnic ”Mihai Băcescu” Fălticeni

IX C 30.09.2021 – 14.10.2021
X B 28.09.2021 – 12.10.2021
X H 23.09.20214 – 7.10.2021
XII A 23.09.2021 – 7.10.2021
19 Colegiul Tehnic ”Samuil Isopescu” Suceava X C 22.09.2021 – 5.10.2021
 

 

20

 

Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară Suceava

X C 27.09.2021 – 10.10.2021
X D 4.10.2021 – 17.10.2021
X E 28.09.2021 – 11.10.2021
XI C 27.09.2021 – 10.10.2021
XII E 4.10.2021 – 17.10.2021
 

21

 

Colegiul Tehnic Rădăuți

X G 22.09.2021 – 6.10.2021
XI D 27.09.2021 – 11.10.2021
XII B 22.09.2021 – 6.10.2021
22 GPP ”Așchiuță” Sucava grupa mică iepurașii 29.09.2021 – 15.10.2021
23 GPP ”Gulliver” Suceava/GPP ”A.B.C.” Suceava grupa mare Voiniceii 23.09.2021 – 06.10.2021
24 GPP ”Pinocchio” Fălticeni/GPP ”Licurici” grupa mare fluturații 27.09.2021 – 10.10.2021
25 GPP ”Prichindel” Suceava grupa mare ”A” 4.10.2021 – 17.10.2021
26 GPP ”Triki Riki” Suceava grupa mică 29.09.2021 – 12.10.2021
 

27

 

Liceul cu Program Sportiv Suceava

IX C 29.09.2021 – 12.10.2021
IX E 28.09.2021 – 11.10.2021
X B 29.09.2021 – 12.10.2021
 

Nr. crt.

 

 

Unitatea de învățământ

Formațiuni de studiu cu activitate online ca urmare a existenței cazurilor de covid-19  

 

Perioada de funcționare online

28 Liceul Tehnologic ”Ion Nistor” Vicovu de Sus XI D 29.09.2021 – 12.10.2021
XII A 2.10.2021 – 15.10.2021
29 Liceul Tehnologic ”Oltea Doamna” Dolhasca VII B 30.09.2021 – 13.10.2021
30 Liceul Tehnologic ”Vasile Gherasim” Marginea VII B 29.09.2021 – 12.10.2021
VIII A 4.10.2021 – 17.10.2021
31 Liceul Tehnologic Nr. 1 Câmpulung Moldovenesc IX A 29.09.2021 – 12.10.2021
 

32

 

Liceul Teoretic ”Ion Luca” Vatra Dornei

IX A 24.09.2021 – 13.10.2021
X A 28.09.2021 – 18.10.2021
XI C 28.09.2021 – 18.10.2021
XII A 29.09.2021 – 19.10.2021
33 Școala Gimnazială ”Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc VIII A 28.09.2021 – 11.10.2021
VIII C 27.09.2021 – 10.10.2021
 

 

 

34

 

 

 

Școala Gimnazială ”Bogdan Vodă” Rădăuți

II A 24.09.2021 – 7.10.2021
III A 28.09.2021 – 11.10.2021
III B 25.09.2021 – 8.10.2021
IV D 4.10.2021 – 17.10.2021
VI B 23.09.2021 – 6.10.2021
VII A 26.09.2021 – 9.10.2021
VIII B 25.09.2021 – 8.10.2021
35 Școala Gimnazială ”Constantin Morariu” Pătrăuți grup amare B 27.09.2021 – 10.10.2021
VII A 30.09.2021 – 13.10.2021
 

36

Școala Gimnazială ”Dimitrie Cantemir” Rădăuți II B 22.09.2021 – 5.10.2021
V A 29.09.2021 – 13.10.2021
grupa mare 28.09.2021 – 12.10.2021
37 Școala Gimnazială ”Dimitrie Gusti” Fundu Moldovei II 27.09.2021 – 10.10.2021
VII 29.09.2021 – 13.10.2021
38 Școala Gimnazială ”Dimitrie Păcurariu” Șcheia/Școala Mihoveni V 27.09.2021 – 7.10.2021
39 Școala Gimnazială ”George Voevidca” Câmpulung Moldovenesc VIII A 28.09.2021 – 11.10.2021
grupa mijlocie 27.09.2021 – 10.10.2021
40 Școala Gimnazială ”Ioan Ciurea” Fălticeni VII B 29.09.2021 – 12.10.2021
 

 

41

 

 

Școala Gimnazială ”Ion Creangă” Suceava

II E 29.09.2021 – 12.10.2021
III E 28.09.2021 – 5.10.2021
VII A 24.09.2021 – 7.10.2021
VII B 29.09.2021 – 12.10.2021
VIII C 28.09.2021 – 5.10.2021
42 Școala Gimnazială ”Iulian Vesper” Horodnic de Sus VI 1.10.2021 – 14.10.2021
43 Școala Gimnazială ”Luca Arbure” Arbore IV 28.09.2021 – 11.10.2021
III 30.09.2021 – 13.10.2021
44 Școala Gimnazială ”Maria Cantacuzino” Horodniceni cl. pregătitoare 4.10.2021 – 17.10.2021
45 Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Rădăuti V A 23.09.2021 – 06.10.2021
VI B 28.09.2021 – 11.10.2021
VIII A 23.09.2021 – 06.10.2021
VIII B 25.09.2021 – 8.10.2021

 

 

Nr. crt.

 

 

Unitatea de învățământ

Formațiuni de studiu cu activitate online ca urmare a existenței cazurilor de covid-19  

 

Perioada de funcționare online

46 Școala Gimnazială ”Mihai Halunga” Hănțești VIII B 29.09.2021 – 13.10.2021
 

47

 

Școala Gimnazială ”Mihail Sadoveanu” Fălticeni

III SBS 30.09.2021 – 13.10.2021
VI C 27.09.2021 – 11.10.2021
VII A 29.09.2021 – 12.10.2021
VIII B 30.09.2021 – 13.10.2021
 

48

 

Școala Gimnazială ”Miron Costin” Suceava

VII E 4.10.2021 – 17.10.2021
VIII A 28.09.2021 – 11.10.2021
VIII B 29.09.2021 – 12.10.2021
 

49

 

Școala Gimnazială ”Nicolae Stoleru” Baia

cl 30.09.2021 – 13.10.2021
cl 30.09.2021 – 13.10.2021
cl 30.09.2021 – 13.10.2021
50 Școala Gimnazială ”Pahomie C. Vasiliu” Grămești VII 1.10.2021 – 14.10.2021
51 Școala Gimnazială ”Petru Comarnescu” Gura Humorului VI B 30.09.2021 – 11.10.2021
52 Școala Gimnazială ”Regina Elisabeta” VI A 28.09.2021 – 11.10.2021
53 Școala Gimnazială Bălcăuți VI 29.09.2021 – 10.10.2021
54 Școala Gimnazială Bosanci VIII B 4.10.2021 – 17.10.2021
55 Școala Gimnazială Dorna Arini V 23.09.2021 – 6.10.2021
56 Școala Gimnazială Moara Nică VI 29.09.2021 – 15.10.2021
57 Școala Gimnazială Nr. 1 Iaslovăț IV 22.09.2021 – 05.10.2021
 

 

 

 

58

 

 

 

 

Școala Gimnazială Nr. 1 Suceava

III C 1.10.2021 – 14.10.2021
V D 4.10.2021 – 17.10.2021
VI A 4.10.2021 – 17.10.2021
VI B 23.09.2021 – 6.10.2021
VII A 30.09.2021 – 13.10.2021
VII B 28.09.2021 – 12.10.2021
VIII B 22.09.2021 – 5.10.2021
VIII C 27.09.2021 – 11.10.2021
 

59

 

Școala Gimnazială Nr. 10 Suceava

VI A 27.09.2021 – 10.10.2021
VI C 29.09.2021 – 12.10.2021
VI D 27.09.2021 – 10.10.2021
VII A 28.09.2021 – 11.10.2021
 

 

60

 

 

Școala Gimnazială Nr. 3 Suceava

I D 29.09.2021 – 12.10.2021
V A 1.10.2021 – 14.10.2021
V D 29.09.2021 – 12.10.2021
V E 28.09.2021 – 11.10.2021
VI E 1.10.2021 – 14.10.2021
61 Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava V A 28.09.2021 – 11.10.2021
VI B 30.09.2021 – 13.10.2021
62 Școala Gimnazială Nr. 4 Vatra Dornei VI A 28.09.2021 – 9.10.2021
 

63

 

Școala Gimnazială Nr. 8 Suceava

cl. pregătitoare 23.09.2021 – 6.10.2021
VII B 27.09.2021 – 10.10.2021
VIII B 24.09.2021 – 7.10.2021

 

14 clase trec la cursuri online după infectarea cu covid a 14 elevi și 10 cadre didactice, 9.0 out of 10 based on 1 rating
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Actualitate
SAV-COM Suceava
Castiga premii zilnice cu factura electronica din contul E.ON Myline
Jidvei - vinuri albe romanesti de calitate
Jidvei - vinuri albe romanesti de calitate
A.I.T.I. Imobiliare Suceava
General Construct - Anunturi angajare
Aeroportul International Stefan cel Mare Suceava
REVINE Suceava
Hornar de Bucovina
Locuri de munca in Romania
ROMFOUR - Transport international de persoane colete - auto pe platforma
Loial Impex Suceava