Bucovina Pojorâta a pierdut cu scorul de 3-2 meciul jucat în deplasare, cu Aerostar Bacău, contând pentru etapa a XXI-a a Ligii a III-a. Oaspeţii au început bine jocul şi au deschis scorul în minutul 18 prin Rus, în urma unei lovituri libere executate de Buhăcianu. Aerostar a egalat însă imediat prin Patriche, care a punctat cu capul, după o lovitură de colţ. Suceveanul Homneac a reuşit să-i aducă în avantaj pe băcăuani pe fondul unei acţiuni prelungite de atac. Bucovina Pojorâta a reacţionat însă instantaneu şi după doar câteva zeci de secunde acelaşi Rus a înscris pentru 2-2, după ce a driblat doi adversari şi a şutat fără speranţe pentru portarul advers. Istoria acestei partide s-a scris încă din minutul 32, când Homneac a stabilit scorul final şi a produs o nouă înfrângere pentru gruparea din Pojorâta.
Bucovina a început meciul în alcătuirea Turiţă – Bolbos, Prundean, Răzlog, Kuruc, Stănescu, Cristescu, Colţa, Pădurariu, Buhăcianu, Rus. Au mai intrat Vârlan, Tivodari şi Iuga. Antrenor: Dănuţ Mândrilă.Rădăuți a reușit o victorie clară pe terenul grupării FC Zagon. Elevii antrenorului Iulian Ionesi s-au impus cu 4-1 prin golurile marcate de Vitu, Zaremba, Ionesi și Sabie.
Într-un alt meci contând pentru etapa a XXI-a a seriei I a Ligii a III-a, Bucovin