Bucovina Pojorâta a arătat din nou că atacul ei este superior apărării și după ce a reușit să egaleze la doi, a pierdut pe final disputa de pe terenul echipei Gloria Buzău.

Buzoienii au deschis repede scorul prin Burlacu, iar apoi au reușit să-l majoreze înainte de pauză prin Răduca. Condusă cu 2-0 după primele 45 de minute de joc, Bucovina Pojorâta a avut pueterea să revină și, mai întâi a redus din handicap prin Căinari care a transformat un penalty, iar apoi a egalat prin Coman în minutul 55. Din nefericire, efortul făcut s-a resimțit și echipa pregătită de Dănuț Mîndrilă a cedat pe final și a încasat două goluri și a pierdut cu 2-4.

Gloria Buzău: A.Preda – A. Iordache, Vîrtej, Ct. Vlaicu (cpt.), G. Ghiţă – G. Marcu, Mug. Dedu, Danciu, Bobe – D. Burlacu, Răduca.
Rezerve: D. Sîrbu – Agache, N. Popescu, Bota, Dumitrescu, Koprindzhiyski, A. Voicu.
Antrenor: Viorel Ion

Bucovina Pojorâta: R. Pop – D. Cristescu, Răuţă, Jarda (cpt.), Duţică, Juncănaru, V. Stănescu, Jugaru, Căinari, Al. Marin, M. Coman.
Rezerve: Puianu – Buhăceanu, Pîslaru, Acostăchioaiei, Ţârţărău, Martin, Vitu.
Antrenor: Dănuţ Mândrilă
Arbitru: Ionuţ Valentin Iugulescu (Târgovişte); Asistenţi: Iulian Cătălin Brînză şi Ciprian Iovu (ambii din Botoşani).