Bucovina Pojorâta a suferit prima înfrângere pe teren din actuala ediţie de campionat. Fotbaliştii pregătiţi de Dănuţ Mândrilă au pierdut cu scorul de 1-0 pe terenul grupării Sepsi Sfântu Gheorghe. Gazdele au deschis scorul încă din  minutul 4 prin veteranul Coman, în urma unei faze la care Bolbos a avut partea lui de vină. După primirea golului, sucevenii s-au instalat la conducerea jocului, însă nu au reuşit să concretizeze până la final nici una dintre ocaziile de gol create.

Bucovina Pojorâta a evoluat în alcătuirea Turiţă – Kuruc, Bolbos, Prundean, Cherariu, Cristescu, Colţa, Ioniţă, Rus, Pădurariu, Buhăcianu. Pe parcursul meciului au mai intrat Răzlog, Vârlan şi Tivodari.

În aceeaşi etapă a XIX-a, Bucovina Rădăuţi a remizat, scor 1-1, pe terenul grupării Cetatea Târgu Neamţ. În ciuda problemelor cu care se confruntă, echipa oaspete a evoluat foarte bine şi a fost foarte aproape de deschiderea scorului prin antrenorul-jucător Iulian Ionesi, care, rămas faţă în faţă cu portarul gazdelor, a şutat de puţin pe lângă bară. Rădăuţenii aveau totuşi să înscrie prin Vitu, în minutul 53, cu un şut de la 30 de metri care l-a prins nepregătit pe portarul Luca. Vitu şi-a încercat din nou norocul câteva zeci de secunde mai târziu, tot cu un şut de la distanţă, numai că de această dată mingea a lovit încheietura barelor porţii adverse. Golul egalizator a venit târziu, în minutul 87, când Miron a transformat un penalty acordat în urma unui fault comis de C. Ciurlă în propria suprafaţă de pedeapsă.
Bucovina Rădăuţi a evoluat în formula Prutean – Alecsandru, Plocoşeri, Hrimiuc, C. Ciurlă, Grecu, Păsăilă, Vitu, Zaremba, Luţac, I. Ionesi. Au mai intrat Stoian, A. Ciurlă şi Sabie.