Bucovina Pojorâta a pierdut cu scorul de 3-0 meciul susţinut în deplasare, cu Farul Constanţa, în prologul etapei a XX-a. Speranţele sucevenilor într-un rezultat pozitiv s-au năruit încă din minutul 5 al confruntării, atunci când Juncănaru a fost eliminat de pe teren pentru o intrare dură la Milea. După alte 8 minute Neagu a fost faultat în careu, iar Pătulea a făcut 1-0, din penalty. Acelaşi atacant avea să mărească avantajul gazdelor după o jumătate de oră de joc, din centrarea lui Vezan. Scorul final a fost stabilit la mijlocul reprizei secunde de Munteanu, cu un şut din careul mic, din pasa lui Neagu.
Farul Constanța: Negrilă – Ţaranu, Ionescu, V. Munteanu, C. Neagu, Pătulea, Fl. Popa, Murgoci, Milea, Vezan, Pătraşcu. Au mai intrat Zugravu, Suciu şi Pungă. Antrenor: Constantin Gache.
Bucovina Pojorâta: Pop – Cristescu, Moisi, Jarda, Duţică, Jugaru, Nuţescu, Juncănaru, Buhăcianu, Coman (Vitu 76), Pâslaru (Stănescu 61). Au mai intrat Stănescu, Vitu şi Acostăchioae. Antrenori: Dănuţ Mândrilă, Bogdan Grosu şi Mihăiţă Szekely.