Nici etapa a V-a a seriei I a Ligii a II-a de fotbal nu a reușit să aducă prima victorie din acest sezon competițional pentru Bucovina Pojorâta. După ce a fost condusă de două ori pe tabela de marcaj, formația pregătită de Dănuț Mîndrilă a reușit în final doar o remiză, 2-2, cu ACS Berceni.
Oaspeții au deschis scorul prin C.Mihai în minutul 11, atacantul de la ACS Berceni marcând cu capul nestingherit din careu. Bucovina Pojorâta a replicat imediat, Buhăceanu trimițând din apropiere în plasă o centrare a lui Jarda.
ACS Berceni a intrat în avantaj la cabine, același C.Mihai profitând de o eroare a apărării gazdelor. După pauză, Bucovina Pojorâta a dominat jocul, dar nu a reușit să puncteze decât o singură dată prin Răuță în minutul 68.
După cinci etape, Bucovina Pojorâta are doar două puncte, însă, spre lauda ei, a marcat în fiecare din cele cinci partide pe care le-a disputant.
Bucovina Pojorâta: Turiţă – Cristescu, Răuţă, Patca, Jarda, Vl. Stănescu, Căinari, Acostăchioaiei, S. Rus, Buhăceanu (cpt.), M. Coman.
Rezerve: Pop – Kuruc, Pădurariu, Colţa, Frunzean, Juncănaru, Al. Ivan.
Antrenor: Dănuţ Mândrilă

ACS Berceni: Manciu – M. Neagu, Pădureţu, Fâşie, Cioranu, A. Radu, Al. Radu, E. Nicu (cpt.), C. Mihai, V. Lungu, L. Dobre.
Rezerve: Stoican – R. Gheorghe, Ciuică, Cană, C. Barbu, A. Pătraşcu, C. Ionică.
Antrenor: Marin Dragnea.
Arbitru: Mircea Ardelean (Arad); Asistenţi: Iulian Szekely şi Petrică Ionuţ Cîmpeanu (ambii din Cluj-Napoca).