Pentru a treia oară consecutiv în acest debut de sezon competițional, Bucovina Pojorâta pierde un meci cu 1-2. După ce a cedat la Suceava în etapa a două și apoi acasă cu SC Bacău, Bucovina Pojorâta a fost învinsă în runda a IV-a a seriei I a Ligii a II-a cu 2-1 de Oțelul Galați.
Nou promovata în eșalonul secund al fotbalului românesc a fost echipa mai periculoasă în prima repriză. Cea mai mare ocazie a primelor 45 de minute de joc a apaținut celor de la Bucovina Pojorâta, M.Coman șutând în bară după ce a scăpat într-o situație de unu la unu cu portarul gălățean.
Imediat după pauză gazdele au deschis scorul prin Chipirliu care a fructificat o centrare bună a lui Cârjan. Deși oaspeții au echilibrat disputa, însă tot ”oțelarii” au punctat. În minutul 73 Chipirliu șutează, portarul Puianu respinge și Miron introduce balonul în plasă. Scorul final al întâlnirii Oțelul Galați – Bucovina Pojorâta nu a fost 2-0, ci 2-1, pentru că Buhăcianu a redus din handicap.
A treia înfrângere la limită pentru Bucovina Pojorâta și doar un punct după patru etape pentru echipa pregătită de Dănuț Mândrilă.

Oţelul Galați: Grecu – Marus, Cojoc, Asanache, Murgoci – V. Ştefan, Dajborg –  Chipirliu, Istrate, Miron – Cârjan.
Rezerve: Vicol – Constantinescu, Adăscăliţei, Codreanu, Tătar, Stoian, Diarra.
Antrenor: Daniel Florea

Bucovina Pojorâta: Puianu – Răuţă, Patca, Frunzean, Acostăchioaie, V. Stănescu, S. Rus, Jarda, Căinari, M. Coman, Pădurariu.
Rezerve: R. Pop –  Juncănariu, Kuruc, Colţa, Al. Cristescu, Buhăceanu, Duţică.
Antrenor: Dănuţ Mândrilă

Arbitru: Florin Costin Dan (Chirnogi); Asistenţi: Alexandru Midvichi (Bucureşti) şi Damian Antal (Bacău).