În runda a XVIII-a a seriei I a Ligii a II-a de fotbal, Bucovina Pojorâta a evoluat pe terenul celor de la ACS Berceni. Oaspeții au făcut un joc modest și au pierdut în final cu 4-0.
Nici bine nu a început jocul dintre ACS Berceni și Bucovina Pojorâta că scorul era deja 1-0 în favoarea gazdelor. Pădurețu a primit o pasă bună de la Ettien și a marcat lejer în minutul 9. Formația pregătită de Marian Rada a încheiat ”conturile” până la pauză înscriind de încă două ori prin Pătrașcu în minutul 23 și Nicu în minutul 40. Nu s-a terminat 3-0, ci 4-0 pentru că în mnutul 85 gazdele au primit un penalty, lovitura de la 11 metri fiind transformată de Fîșie. Bucovina Pojorâta ocupă locul 11 în clasament.
În prima etapă din 2016, în 27 februarie, Bucovina Pojorâta va primi vizita echipei CS Balotești.

ACS Berceni: R. Stoian – E. Nicu (cpt.), Fîşie, Cană, A. Radu, M. Neagu, Al. Radu, A. Pătraşcu, Pădureţu, L. Dobre, Ettien.
Rezerve: Chiş – R. Gheorghe, C. Mihai, C. Ionică, Manciu.
Antrenor: Marian Rada

Bucovina Pojorâta: Pop – Cristescu, Prundeanu, Răuţă, Duţică, V. Stănescu, Căinari (cpt.), Seb. Rus, Juncănaru, M. Coman, Pădurariu.
Rezerve: Puianu – Pasca, Răzlog, Colţa, Acostăchioae, Chatloş, Kuruc.
Antrenor: Dănuţ Mândrilă

Arbitru: Robert Avram (Piteşti); Asistenţi: Florin Liviu Burlacu (Urziceni) şi Cristian Voicu (Focşani).