Bucovina Rădăuţi a învins cu scorul de 3-1, pe teren propriu, formaţia CSM Paşcani, într-un meci contând pentru etapa a XIV-a a Ligii a III-a. Gazdele au deschis scorul prin Julei în minutul 7, după ce portarul advers a respins în faţă o minge şutată de Grecu, de la 25 de metri. Păşcănenii au restabilit egalitatea prin Nemţanu, după un sfert de oră de joc, însă gazdele au intrat la pauză în avantaj graţie reuşitei semnate de Zaremba, care a transformat în doi timpi o lovitură de pedeapsă obţinută de Luţac. După ce rădăuţenii Sabie şi Apostol au trecut pe lângă majorarea scorului în minutele 60 şi 66, oaspeţii au rămas în inferioritate în minutul 70, după ce P. Răzlog a încasat al doilea cartonaş galbene. Imediat, Bucovina a stabilit scorul final prin Julei, din pasa antrenorului – jucător Iulian Ionesi.

Bucovina Rădăuţi a evoluat în alcătuirea Butnariu – A. Ciurlă, Vitu, Hrimiuc, Sabie – Grecu, Zaremba, Păsăilă, Ionesi – Julei, Luţac. Au mai intrat Stoian, Apostol, Alecsandru şi Vicol. Antrenor: Iulian Ionesi.