În etapa a II-a a seriei I a Ligii a III-a, ACS Bucovina Rădăuți a remizat pe terenul grupării Petrotub Roman. Gazdele au dominat partida, însă elevii antrenorului Daniel Stoica s-au apărat bine în frunte cu portarul Butnariu și au păstrat tabela de marcaj imaculată până la finele întâlnirii.
În primele 45 de minute romașcanii au trimis o dată balonul în bară, iar de două ori portarul rădăuțenilor Butnariu a apărat senzațional. Pe contraatac cei de la Bucovina Rădăuți au ratat deschiderea scorului prin Stan și Zaremba. A fost 0-0 la pauză după un joc în care gazdele au fost ”vioara” întâi.
Rădăuțenii au avut din nou șansa deschiderii scorului în minutul 60, dar Păsăilă a șutat peste transversală din centrul careului. Cei de la Petrotub Roman au fost la cârma jocului și în repriza secundă, dar nu au avut luciditate în atacuri și, în consecință, nu au avut ocazii clare de a marca. În prelungiri Sabie a mai fost aproape de a înscrie, dar a șutat din nou peste poartă. Scorul final a fost deci 0-0 și Bucovina Rădăuți a obținut primul punct din ultimele trei confruntări directe cu cei de la Petrotub Roman.
Bucovina Rădăuți: Butnariu – Stan, H. Popa, Alupei, Purici, Viu, Păsăilă, Zaremba, Pamparău, Sabie, Popescu. Au mai intrat: C. Ciurla, Botușan, Apetrei și Nitu.