La sfârşitul săptămânii trecute s-au reluat meciurile și-n Liga a III-a de fotbal. Singura reprezentantă a județului Suceava în al treilea eșalon, Bucovina Rădăuți a început meciurile oficiale din acest an pe teren propriu, cu un eșec la limită în fața liderului Aerostar Bacău, cu un gol marcat în minutul 80.
Pe un teren greu, gazdele, coordonate de pe margine de antrenorul Dorin Goian și din teren de antrenorul-jucător, Daniel Bălan au dat o replică foarte bună liderului și au avut cele mai mari ocazii. Bălan a rămas singur cu portarul, dar a trimis puțin pe lângă poartă, Vitu a lovit bine cu capul, dar fără a marca, iar Ciobanu a șutat puțin peste transversală de la 18 metri. Cu 10 minute înainte de final, la un corner, fundașii rădăuțeni au respins balonul, iar fostul jucător al Forestei, Vraciu l-a învins pe Puianu cu un șut de la 16 metri.
Bucovina Rădăuți: Puianu – Alecsandru, Vișinar, Florescu, Antonesei – Vitu, Timiș – Bălan, Ungurianu, Ionesi – Ciobanu. Au mai intrat: Butura, Vicliuc și Corniciuc.

CSM Focşani – AFC Hărman    0–1
Avântul Valea Mărului – Olimpic Cetate Râşnov    0–3. Echipa din Valea Mărului s-a retras din competiţie.
Sănătatea Darabani a stat în această rundă.