Runda cu numărul IX a seriei I a Ligii a III-a nu a fost una norocoasă pentru Bucovina Rădăuți care a pierdut la scor la CSM Moinești. Gruparea rădăuțeană a fost învinsă cu scorul de 5-1 și a rămas fără victorie în campionat.

Aflați în luptă pentru locurile de play-off, băcăuanii au deschis scorul încă din minutul 10, prin Darie, replica rădăuțenilor venind un sfert de oră mai târziu, cand Sabie a restabilit egalitatea la capătul unui contraatac. Echilibrul de pe tabela a durat însă doar opt minute, Corman și Trofin asigurându-le gazdelor un avantaj de două goluri la pauză, după un final de primă repriză în care tabăra suceveană a reclamat că nu a primit două penaltyuri din partea centralului buzoian Georgian Ionescu.

În repriza secundă, Darie și-a trecut în cont hattrick-ul în minutele 48 și 68 și scorul a luat proporții. Rezultat final 5-1, iar CSM Moinești a urca pe locul III al clasamentului, în vreme ce Bucovina Rădăuți a rămas pe ultimul loc.

Bucovina Rădăuți: Bujdei – Viu, Hrimiuc, Alupei, C. Ciurlă, Zaremba, Sabie, Păsăilă, Sfârnaciuc, Botușan, Popescu. Au mai intrat în joc: A. Ciurlă, Mihailovici și Apetrei.