Bucovina Rădăuţi a încheiat la egalitate, 2-2, meciul ei de debut în noul sezon competițional al seriei I a Ligii a III-a la fotbal. La sfârșitul celor 90 de minute de joc, oaspeții s-au declarat nemulțumiți de arbitrajul prestat. Rădăuțenii au acuzat neacordarea unui penalty, anularea unui gol valabil, acordarea unei reușite gazdelor și eliminarea nejustificată a portarului Butnariu și prelungirea partidei cu 10 minute!!
Confruntarea dintre CSM Paşcani şi Bucovina Rădăuţi s-a încheiat cu scorul de 2-2 pentru gazde punctând Nuțescu în minutul 22 și Nemțeanu în minutul 56, golurile oaspeților fiind înscrise de Zaremba în minutele 68 și 85
Bucovina Rădăuți: Butnariu – Vitu, Agheoghiesei, Hrimiuc, C. Ciurlă – Botoşan, Filip, Zaremba, Netbai – Popescu, I. Matei. Au mai intrat Negruţ, Gucianu, Păsăilă, Bejenariu.