• S.C. Doly-Com Distribuție S.R.L. Botoșani angajează persoane cu competențe profesionale în domeniile electric, electronic și automatizări, cu studii medii sau superioare.
  • Salariul brut acordat este între 5128 lei și 6837 lei, funcție de cunostintele și competențele profesionale în domeniu. Se acordă gratuit transport și o masă la cantina societății. CV-urile se pot trimite pe e-mail la adresa office@dolycom.ro. Relații: la tel. 0231 565970, 0753 090117, 0753090142.

În perioada 7 – 9 decembrie 2018   Liceul Teoretic „Ion Luca” Vatra Dornei a găzduit cea de-a XX-a ediție a Concursului Interjudețean de Matematică şi Informatică Memorial „Ştefan Dîrţu”, eveniment ce a reunit  competitori din județele Bacău, Bistrița, Botoșani, Cluj  Iași, Neamț și Suceava. La disciplina matematică s-au înscris 300 de elevi din clasele IV-XII  iar la  informatică au participat 97 de elevi  din clasele VI – XII.
Deschiderea oficială a celor două competiţii a avut loc în Sala Oglinzilor, din cadrul Primăriei municipiului Vatra Dornei , într-o atmosferă festivă. La eveniment au participat : prof.univ.dr. Radu Gologan- președintele Societății de Științe Matematice din România, prof.univ,dr. Vasile Berinde- Universitatea de Nord Baia Mare- președintele concursului, conf.univ dr. Vasile Pop de la Universitatea Tehnică Cluj Napoca, prof.dr. Cristian Cuciurean,- inspector general adjunct ISJ Suceava, prof. Marinela Cristina Cimpoeşu- inspector școlar pentru disciplina matematică, inspectorul şcolar pentru informatică – prof. Giorgie Daniel Vlad, primarul municipiului Vatra Dornei, Ilie Boncheş,Marius Râpan – viceprimarul orașului Vatra Dornei
Finanțatorii  acestui concurs au fost Consiliul Local Vatra Dornei, Inspectoratul Școlar Județean Suceava , SC Little Star SRL Vatra Dornei, SC Carphatian Springs S.A. Vatra Dornei, SC Coloana ProdCom SRL, Hotel Silva Vatra Dornei.
Câștigătorii pe categorii

La Concursul de  matematica ,,Memorial Ștefan Dârțu”  la clasa a IV Au obținut premii următorii elevi: Drelciuc Claudia ( Șc.nr.1 Gura Humorului) – premiul I, Șpac Teodor ( Școala Gimnazială nr.2 Vatra Dornei) și Verciuc Ioan ( Școala Gimnazială nr.1 Suceava- premiul II , Persic Amalia Sabina ( Școala Gimnazială nr.4 Vatra Dornei ).
Din cei 95 de participanți la clasa a V-a s- au obținut următoarele rezulte  : Buruiană Rareș și Onofrei Maria ( Colegiul Național Emil Racoviță Iași ) – premiul I, Perdevară Andrei ( Colegiul Național Emil Racoviță Iași ) – premiul II, Aramă Roxana ( CN Costache Negri Târgu Ocna), Artene Maria și Paraschiv Alexandru ( Colegiul Național Emil Racoviță Iași) – premiul III. Din județul Suceava au obținut mențiuni Timu Teodora și Candrea Ștefan  ( Școala Gimnazială nr.4 Vatra Dornei) , Chelsoi Maria (Școala Gimnazială nr.2 Vatra Dornei)

La clasa a VI au participat 40 de elevi cu următoarele rezultate: Stoleriu Radu (( Colegiul Național Emil Racoviță Iași) – premiul I , Crețu Sebastian ( Șc.Al.I.Cuza Roman ) și Avîrvarei Maria (CN Iași)- premiul II, Hău Ștefan ( CN Ștefan cel Mare Suceava) premiul III. Sucevenii care au mai primit mențiuni sunt: Cherteș Andrei și Bărîlă Ștefana ( Scoala gimnazială nr.3 Suceava) , Carp Iulia ( Școala Gimnazială nr.4 Vatra Dornei ) și Bârzu Petru ( Școala gimnazială nr.1ura Humorului ).


Din cei 31 de elevi participanți la clasa a VII a cei mai merituoși au fost :  cu un punctaj maxim de 21 puncte elevii : Boacă Andrei , Mihuț Emilia și Turbincă Gabriel ( Colegiul Național Emil Racoviță Iași) Burcă Paul Școala Gimnazială nr 1 Vatra Dornei ) – premiul I, Tcaciuc Victor ( Colegiul Național Emil Racoviță Iași)- premiul II,Furedi Eduard ( Colegiul Național Emil Racoviță Iași) – premiul III. Dintre suceveni au obținut mențiuni : Amorăriței Alexandra și Tiron George ( Școala Teodor Bălan Gura Humorului ) Moldovan Maya ( Șc.Gimnazială Bogdan Vădă Cîmpulung Moldovenesc) Airinei Vlad Gabriel ( Școala Bogdănești) și Turculeț Aexandru ( Șc.Gimnazială Miron Costin Suceava ).


La clasa a VIII a au fost obținute următoarele rezultate : Babliuc Alexia (CN Ștefan cel Mare Suceava ) – premiul I, Smau Robert ( Colegiul Național Emil Racoviță Iași ) – premiul II, Popa Maria ( Școala Gimnazială nr.4 Vatra Dornei ). Următorii elevi suceveni au primit mențiuni : Orza Șerban și Niță Alexandros ( Școala Gimnazială nr.3 Suceava), Munteanu Valentin (CN Ștefan cel Mare Suceava ) și Șincari Sebastian (Școala nr.1 Gura Humorului ).


La clasa a IX-a s-au obținut următoarele rezultate : Rusu Bogdan ( CN Ștefan cel Mare Suceava) și Polenciuc Rareș ( CN Roman Vodă) –  premiul I, Dumitrescul Eduard Valentin ( CN Ștefan cel Mare Suceava) – premiul II , Găitan Nicolai ( CNML Ștefan cel Mare Cîmpulung Moldovenesc ) și Susanu Octavaian ( CN Dimitrie Cantemir Onești ). Din județul Suceava au obținut mențiuni elevii Ortoanu Raul și  Borgovan Alexandru (Liceul Teoretic ION LUCA Vatra Dornei )  și Bălăceanu Giovanni ( CNML Ștefan cel Mare Cîmpulung Moldovenesc ).


La clasa a X a au participat 43 de elevi dintre care s-au remarcat : Țurțurean David Corneliu (CN Ștefan cel Mare Suceava ) – premiul I, Doina Raul ( CN Liviu Rebreanu Bistrița) – premiul II  , Badiu Anca ( CN Liviu Rebreanu Bistrița)  și Brehuescu Gabriel ( CN Mihai Eminescu Botoșani ) – premiul III.Sucevenii care au obținut  mențiuni sunt : Airinei Andrei Cristian și Mocanu Alexandru (CN Ștefan cel Mare Suceava ), Ciobanu Dragoș ( CN Dragoș Vodă ( Cîmpulung Moldovenesc) , Mariș Marius Cătălin și Goban Șerban ( CNML Ștefan cel Mare Cîmpulung Moldovenesc).


La clasa a XI rezultatele au fost următoarele : Todașcă Daniel (CN Ștefan cel Mare Suceava ),- premiul I, Rebenciuc Paul Florin (CN Ștefan cel Mare Suceava ) –  premiul II, Ababei Mădălina ( CN A.T. Laurian Botoșani ) premiul III, Dănilă Adrian Rebeca și Sofia Ioana Lavinia ( CNML Ștefan cel Mare Cîmpulung Moldovenesc ) – mențiune, în timp ce la clasa  XII-a cei mai merituoși au fost : Holcan Cosmin ( CN Mihai Eminescu Botoșani ) –  premiul I, Țifui Ioan Alexandru și Verviuc Ștefan (CN Ștefan cel Mare Suceava) – premiul II, Dascălul Oana(Liceul Teoretic Ion Luca Vatra Dornei ) – premiul III , iar elevii Calistru Tiberiu Constantin și  Moroșan Gabriela Augusta ( CNML Ștefan cel Mare Cîmpulung Moldovenesc ) , Corjin Valentin Ioan (Colegiul Alexandru cel Bun Gura Humorului ) .

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Educaţie
Aeroportul International Stefan cel Mare Suceava
REVINE Suceava
Hornar de Bucovina
ROMFOUR - Transport international de persoane colete - auto pe platforma
Loial Impex Suceava