• S.C. Doly-Com Distribuție S.R.L. Botoșani angajează persoane cu competențe profesionale în domeniile electric, electronic și automatizări, cu studii medii sau superioare.
  • Salariul brut acordat este între 5128 lei și 6837 lei, funcție de cunostintele și competențele profesionale în domeniu. Se acordă gratuit transport și o masă la cantina societății. CV-urile se pot trimite pe e-mail la adresa office@dolycom.ro. Relații: la tel. 0231 565970, 0753 090117, 0753090142.

La sfârşitul săptămânii trecute, sala LPS a găzduit meciul dintre CS Universitatea II Suceava şi Universitatea Târgovişte, meci contând pentru etapa a IX-a a Diviziei A de handbal masculin. Oaspeţii au reuşit să ţină ritmul cu formaţia gazdă doar în primele 10 minute, pentru ca apoi să cedeze definitiv iniţiativa elevilor lui Leonard Bibirig. La pauză CSU II Suceava avea opt goluri avans pe tabela de marcaj, scor 18-10.
Gazdele au controlat partida şi în repriza secundă, Târzioru fiind principalul marcator pe contraatac. Scorul final al meciului CSU II Suceava – “U” Târgovişte a fost 38-24 şi victorie lejeră pentru formaţia suceveană, care şi-a trecut în cont a cincea victorie stagională.
CSU Suceava: Spiridon, Nedelcu, Ilii – Târzioru (13 goluri), Sandu (6), Dumitraş (4), Roban (4), Olariu (3), Aldica (3), Smeu (2), Burlacu (2), Negruşeri (1), Camilari, Beşliu.