CS Universitatea Suceava a reuşit să se impună pe terenul formaţiei Dinamo Bucureşti într-un meci contând pentru etapa a VIII-a a Ligii Naţional de handbal masculin, meci care s-a disputat vineri la Buzău. CSU Suceava şi-a trecut astfel în cont a patra victorie din acest tur de campionat.
Sucevenii au început mai greu meciul şi au fost conduşi la un moment dat cu 4-2 de dinamovişti. Gazdele au punctat prin Constantin şi Cojocea, portarul Borodi avâd şi el o evoluţie bună în primele 20 de minute de joc. Elevii antrenorului Răzvan Bernicu au revenit treptat, au preluat iniţiativa şi au intrat în avantaj la cabine, scor 9-7.
Repriza secundă nu a mai existat decât o singură echipă pe teren, CSU Suceava, dinamoviştii neputând să ţină ritmul impus de suceveni, care au condus în mai multe rânduri şi cu 9 goluri avans pe tabela de marcaj. La finalul partidei dintre Dinamo Bucureşti şi CSU Suceava scorul a fost 22-30 şi o victorie fără niciun dubiu pentru suceveni. Evoluţie foarte bună a lui Acatrinei autor a 8 goluri.
Dinamo Bucureşti:
Portari: Borodi (9 intervenţii), Anghel (4 intervenţii)
Marcatori: Constantin (7), Cojocea (6), Săulescu (3), Băluţ (3), Grigore (3).
Au mai evoluat: Dedu, Dumitru
Antrenori: Sebastian Bota, Ionel Ene
CSU Suceava:
Portari: Şelaru (7 intervenţii), Stănescu (10 intervenţii), Spiridon
Marcatori: Acatrinei (8), Mitrea (6), Gavriloaia (4), Chiruţ (3), Bursuc (3), Petrea (2), Ţuţu (2), Leordean (1), Roşu (1).
Au mai evoluat: Ţigănaşu, Şoldănescu, Starikov, Burlacu
Antrenor: Răzvan Bernicu