CSM Bucovina Rădăuți a remizat, scor 3-3, într-o partidă amicală care a avut loc pe terenul din Moara și în care a întâlnit gruparea Juniorul Suceava. Meciul s-a jucat pe un frig năprasnic și un vânt crâncen, pentru rădăuțeni acest fiind primul joc la fine de cantonament.

CSM Bucovina Rădăuți a condus cu scorul de 2-0 prin reușitele semnate de Ciobanu și Dănilă. Spre finalul reprizei, sucevenii au redus din diferență printr-o lovitură de pedeapsă transformată de Ilie.

Repriza secundă a debutat cu golul egalizator, reușit de Negrea. Elevii lui Iulian Ionesi au trecut din nou în avantaj prin reușita lui Ionuț Plămadă.

Scorul final, 3-3, avea să fie stabilit pe final de meci, atunci când Nechita a reușit să introducă mingea în plasă în favoarea sucevenilor.

În următoarea partidă, Bucovina Rădăuți va înfrunta pe data de 17 februarie gruparea Hușana Huși.

Bucovina Rădăuți (repriza I): PUIANU – ANTONESEI – NISTOR – FLORESCU -E. CIOBANU – VATAMANIUC – DĂNILĂ – C.COROAMĂ – I.COROAMĂ – STRĂJERIU – R.CIOBANU.
Bucovina Rădăuți (repriza a II-a): ROTAR – ȘPAC – VIȘINAR – CHIRILESCU – E. CIOBANU – VITU – PITIC – PLĂMADĂ – STROE – IRIMESCU – IONESI.
BUTNARIU, BEJENAR, STOIAN și COAJĂ, au suferit absentat la acest meci din cauza unor mici accidentări.