La sfârșitul săptămânii trecute, într-un meci restant contând pentru etapa a VI-a a seriei est din Divizia A2 la volei, CSM Suceava a cedat pe teren propriu disputa cu CTF Mihai I București, scor 2–3.

Gazdele au câștigat destul de lejer primul set, cu 25–13, dar mai apoi, în actul doi, au făcut ceva schimbări, iar conducătorul de joc Andrei Sasu s-a accidentat din nou. Oaspeții, cu un lot foarte tânăr, dar cu jucători talentați, componenți ai loturilor naționale, au reușit să câștige setul cu 27–25, chiar dacă sucevenii au revenit pe final. CSM-ul a preluat conducerea pe tabela de marcaj 2–1 la seturi, după 25–18, dar a făcut un set patru modest, iar scorul a devenit 2–2 la seturi, după 16 – 25. Tie-break-ul a aparținut oaspeților, care au schimbat terenul la 8 – 0 și-n final s-au impus cu 15 – 7.