• S.C. Doly-Com Distribuție S.R.L. Botoșani angajează persoane cu competențe profesionale în domeniile electric, electronic și automatizări, cu studii medii sau superioare.
  • Salariul brut acordat este între 5128 lei și 6837 lei, funcție de cunostintele și competențele profesionale în domeniu. Se acordă gratuit transport și o masă la cantina societății. CV-urile se pot trimite pe e-mail la adresa office@dolycom.ro. Relații: la tel. 0231 565970, 0753 090117, 0753090142.

Cupa “Moș Crăciun” și-a desemnat la sfârșitul săptămânii trecute primele două laureate ale ediției a XII-a a competiției. CSȘ Botoșani și-a adjudecat trofeul la categoria 2008 după ce s-a impus, în balonul de la USV, în fața celor de la Juniorul Suceava, la loviturile de departajare, cu scorul de 2-1. Podiumul a fost completat de Politehnica Iași, după 4-2, in finala mică, cu Foresta Fălticeni.

Rezultatele de la categoria 2008:

Grupa A:

Juniorul Suceava – Junior Câmpulung          3-0

Junior Dorohoi – Unirea Iași            1-0

Junior Câmpulung – Unirea Iași     1-3

Juniorul Suceava – Junior Dorohoi 2-0

Junior Dorohoi – Junior Câmpulung              2-1

Juniorul Suceava – Unirea Iași        3-0

Grupa B:

Stels Chișinău – Foresta Fălticeni   0-2

Junior Botoșani – Stejarul Cajvana               3-0

Foresta Fălticeni – Stejarul Cajvana             3-2

Stels Chișinău – Junior Botoșani     1-1

Junior Botoșani – Foresta Fălticeni                0-1

Stels Chișinău – Stejarul Cajvana  1-2

Grupa C:

Luceafărul Bucovina – Viitorul Bacău         0-0

Artys Botoșani – CSS Botosani      0-4

Viitorul Bacău – CSS Botoșani       1-2

Luceafărul Bucovina – Artys Botoșani        2-2

Artys Botoșani – Viitorul Bacău     1-2

Luceafărul Bucovina – CSS Botoșani          2-1

Grupa D:

Dorna Vatra Dornei – Viitorul Dorohoi         0-1

Sporting Darabani – Politehnica Iași             0-5

Viitorul Dorohoi – Politehnica IașI 0-5

Dorna Vatra Dornei – Sporting Darabani     2-0

Sporting Darabani – Viitorul Dorohoi            2-0

Dorna Vatra Dornei – Politehnica Iași           0-6

Locurile 13-16:

Junior Câmpulung – Stels Chișinău               0-3

Artys Botoșani – Viitorul Darabani                0-1

Locurile 9-12:

Unirea Iași – Stejarul Cajvana        1-1 (1-2, d.p.)

Viitorul Bacău – Sporting Darabani               3-1

Locurile 5-8:

Junior Dorohoi – Junior Botoșani   0-1

Luceafărul Bucovina – Dorna Vatra Dornei               2-0

Semifinale:

Juniorul Suceava – Foresta Falticeni             0-0 (2-0, d.p.)

CSS Botoșani – Politehnica Iași      1-0

Locurile 15-16:

Junior Câmpulung – Artys Botoșani              1-1 (9-10, d.p.)

Locurile 13-14:

Stels Chișinău – Viitorul Dorohoi    3-0

Locurile 11-12:

Unirea Iași – Sporting Darabani      3-0

Locurile 9-10:

Stejarul Cajvana – Viitorul Bacău 2-2 (2-3, d.p)

Locurile 7-8:

Junior Dorohoi – Dorna Vatra Dornei            0-2

Locurile 5-6:

Luceafărul Bucovina – Junior Botoșani 0-0 (1-2, d.p)

Finala mica:

Foresta Fălticeni – Politehnica Iași 2-4

Finala mare:

Juniorul Suceava – CSS Botoșani 0-0 (1-2, d.p.)

Premii individuale:

Cel mai bun portar: Alin Ciobanu (CSS Botoșani)

Golgheterul turneului: Fabian Timofte (Politehnica Iași)

Jucătorul finalei: Fabian Danileț (Juniorul Suceava)

La categoria 2010, trofeul a ajuns în vitrina gazdelor de la Juniorul Suceava. Trupa antrenată de Bogdan Pantea și Iulian Ignătescu s-a impus în finala disputată în sala LPS, în fața celor de la Luceafărul Bucovina, cu scorul de 4-0. Podiumul a fost completat de Artys Botoșani, învingătoare în finala mică, în față basarabenilor de la Stels Chișinău. Juniorul Suceava a mizat pe următorul lot de jucători: Edy Constantinescu, Alexandru Neamțu, Ianis Lupu, Valentin Ichim, Iulian Magazin, David Constantin, Luca Petrea, David Codrean, Răzvan Rotaru, Fabian Nica, Robert Pop, Matei Rusu și Robert Calin.

Rezultatele de la categoria 2010:

Grupa A:

Stejarul Cajvana – Viitorul Bacău 3-1

Luceafărul Bucovina – Viitorul Dorohoi      5-0

Luceafărul Bucovina – Stejarul Cajvana    4-0

Viitorul Bacău – Viitorul Dorohoi   2-0

Stejarul Cajvana – Viitorul Dorohoi              3-1

Luceafărul Bucovina – Viitorul Bacău         6-0

Grupa B:

Kids Tampa Brașov – LPS Suceava              0-1

Artys Botoșani – Foresta Fălticeni  2-0

LPS Suceava – Foresta Fălticeni     0-2

Kids Tampa Brașov – Artys Botoșani           0-5

Artys Botoșani – LPS Suceava       4-0

Kids Tampa Brașov – Foresta Fălticeni        0-2

Grupa C:

Juniorul Suceava – CSS Rădăuți    3-0

Fav Kids Bacău – Junior Dorohoi   0-0

CSS Radauti – Juniorul Dorohoi     4-1

Juniorul Suceava – Fav Kids Bacău              1-0

Fav Kids Bacău – CSS Rădăuți      2-0

Juniorul Suceava – Juniorul Dorohoi             3-0

Grupa D:

Stels Chișinău – “Nicu Gane” Fălticeni         4-0

Profy Botoșani – Bucovina Suceava            1-2

“Nicu Gane” Fălticeni – Bucovina Suceava                0-0

Stels Chisinau – Profy Botoșani      4-1

Profy Botoșani – “Nicu Gane” Fălticeni       2-2

Stels Chișinău – Bucovina Suceava              3-1

Locurile 13-16:

Viitorul Dorohoi – Kids Tâmpa Brașov 0-1

Junior Dorohoi – Profy Botoșani    0-3

Locurile 9-12:

Viitorul Bacău – LPS Suceava        1-1 (1-3, d.p)

CSS Rădăuți – “Nicu Gane” Fălticeni           0-0 (2-0, d.p.)

Locurile 5-8:

Stejarul Cajvana – Foresta Fălticeni             1-1 (2-0, d.p.)

Fav Kids Bacău – Bucovina Suceava           3-1

Semifinale:

Luceafărul Bucovina – Artys Botoșani        1-0

Juniorul Suceava – Stels Chișinău  1-1 (2-1, d.p.)

Locurile 15-16:

Viitorul Dorohoi – Junior Dorohoi   2-0

Locurile 13-14:

Kids Tâmpa Brașov – Profy Botoșani          0-3

Locurile 11-12:

“Nicu Gane” Fălticeni – Viitorul Bacău        0-2

Locurile 9-10:

LPS Suceava – CSS Rădăuți           0-3

Locurile 7-8:

Foresta Falticeni – Bucovina Suceava          0-2

Locurile 5-6:

Stejarul Cajvana – Fav Kids Bacău              1-3

Finala mică:

Artys Botoșani – Stels Chișinău      1-1 (2-1, d.p.)

Finala mare:

Luceafărul Bucovina – Juniorul Suceava    0-4

Premii individuale:

Cel mai bun portar: Edy Constantinescu (Juniorul Suceava)

Golgheterul turneului: Alex Amănăloaie (Artys Botoșani)

Jucatorul finalei: Fabian Nica (Juniorul Suceava)

Cupa “Moș Crăciun” continuă la sfârșitul acestei săptămâni cu meciurile de la categoriile 2009, 2011 și 2012.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Sport
Aeroportul International Stefan cel Mare Suceava
REVINE Suceava
Hornar de Bucovina
ROMFOUR - Transport international de persoane colete - auto pe platforma
Loial Impex Suceava