CSU II Suceava a încheiat prima jumătate a campionatului Diviziei A la handbal masculin cu o înfrângere. În ultima etapă programată în acest an, trupa lui Ioan Tcaciuc a cedat pe terenul formației CSU Brașov, cu 28-38.

Echipa suceveană a condus în prima repriză cu 9-8, dar gazdele au întors scorul până la pauză și au intrat la vestiare cu un avantaj de două goluri, 16-14. În pofida poftei de gol arătată de internaționalul de juniori Claudiu Lăzurcă, care a marcat de noua ori, brașovenii s-au distanțat decisiv în debutul reprizei secunde, câștigând în final cu 38-28.

CSU II Suceava: Duman, Șoldan, Mihăescu – Lăzurcă (9 goluri), Alupoaiei (6 goluri), Roșu (3 goluri), Cozorici (3 goluri), Oargă (2 goluri), Ivan (2 goluri), Jităreanu (2), Bejinariu (1), Pintilei, Fedic și Burac.

Antrenor: Ioan Tcaciuc.