În cadrul optimilor de finală ale Cupei României la handbal masculin, CSU Suceava a jucat pe terenul grupării Pandurii Tg.Jiu. Gazdele au evoluat mai bine în prima parte a jocului când au avut chiar şi opt goluri avantaj pe tabela de marcaj. La pauză, gorjenii îi conduceau pe suceveni cu 18-12.
În repriza secundă, elevii antrenorilor Petru Ghervan şi Răzvan Bernicu şi-au revenit şi au forţat egalarea. Sucevenii au redus ecartul la trei goluri şi ar fi putut să se apropie şi mai mult de adversarii lor, însă portarul acestora, Antonaru, a prins o zi „mare”. La final, Pandurii Tîrgu Jiu – CSU Suceava s-a încheiat cu scorul de 30-27, gorjenii luându-şi revanşa după înfrângerea din campionat.
Pentru CSU Suceava au marcat Davidovic (7), Tîrzioru (5), Trifkovic (4), Preda (4), Burlacu (2), Ion Tcaciuc (2), Sandu Mihai (2) şi Beleaev (1).
Cei mai buni marcatori ai grupării gorjene au fost Sifre cu opt reuşite şi fostul echipier al CSU Suceava, Acatrinei cu şapte goluri.
În următorul joc oficial, CSU Suceava va juca joi 4 decembrie pe terenul vicecampioanei României, Ştiinţa Bacău, meci contând pentru prima rundă a returului Ligii Naţionale.