CSU II Suceava si CS Vicov Bucovina au debutat cu stângul în noul sezon al Diviziei A la handbal masculin, ambele formaţii sucevene pierzând meciurile disputate în runda inagurală.
Fără antrenor, dar condusă din teren de Ioan Tcaciuc, echipa secundă a Universităţii a fost învinsă pe terenul principalei favorite la promovare, HC Argeş Piteşti, cu scorul de 21-34, după ce la pauza gruparea din Trivale avea un avans de 9 goluri: 19-10.

HC Buzau – CS Vicov Bucovina: 43-13

Într-un alt joc al primei etape, nou-înfiinţata CS Vicov Bucovina a fost surclasată pe terenul celor de la HC Buzău, cu scorul de 13-43, după ce la pauză gazdele aveau un avantaj de 15 goluri.