Disputa pentru primul loc mai „pâlpâie” doar în Seria a III a
Liderul clasamentului în Seria I a Ligii a V-a şi-a trecut în cont încă o victorie în etapa a XVII-a, impunându-se cu scorul de 4-2 pe terenul echipei Victoria Păltinoasa. Acesta a fost singurul meci al rundei în care s-au impus oaspeţii, în celelalte câştigând gazdele.
Rezultate consemnate în etapa a XVII-a în Seria I:
Victoria Păltinoasa – Voinţa Zvoriştea 2-4
Steaua Dumbrăveni – Pleşul Râşca 3-0
Recolta Fântânele – Releul Mihoveni 3-1
Cetatea Baia – Rapid II Suceava 6-3
Sport Style Suceava a stat în această etapă.
Clasament
1. Voinţa Zvoriştea 15 10 4 1 39-15 34
2. Recolta Fântânele 15 9 1 5 39-30 28
3. Pleşul Râşca 15 7 3 5 28-27 24
4. Steaua Dumbrăveni 16 7 2 7 34-28 23
5. Sport Style Suceava 15 6 5 4 26-28 23
6. Victoria Păltinoasa 15 6 3 6 33-34 21
7. Rapid II Suceava 15 6 1 8 34-27 19
8. Cetatea Baia 15 4 1 10 37-5513
9. Releul Mihoveni 15 2 2 11 20-47 8
Ocupanta primului loc în clasamentul Seriei a II-a a Ligii a V-a, Flacăra Vicovu de Jos a remizat în runda cu numărul XVII pe terenul formaţiei Bucovina Şerbăuţi. Grupările oaspete au fost la „putere” în această a XVII-a rundă, doar Unirea Horodnic valorificându-şi avantajul terenului propriu.
Rezultate înregistrate în etapa a XVII-a în Seria a II-a:
Unirea Horodnic – Sporting Solca 4-1
Zimbrii Pârteştii de Jos – Unirea Milişăuţi 1-7
Locomotiva Dorneşti – Viitorul Adâncata 0-1
Bucovina Şerbăuţi – Flacăra Vicovu de Jos 2-2
Avântul Grămeşti – Spuma Dărmăneşti 2-4
Clasament
1. Flacăra Vicovu de Jos 17 13 2 2 60-25 41
2. Unirea Horodnic 17 11 1 5 43-25 34
3. Viitorul Adâncata 17 10 2 5 51-29 32
4. Unirea Milişăuţi 17 9 1 7 51-36 28
5. Bucovina Şerbăuţi 17 8 4 5 43-31 28
6. Locomotiva Dorneşti 17 7 0 10 46-43 21
7. Sporting Solca 17 6 1 10 41-57 19
8. Avântul Grămeşti 17 5 1 11 34-51 16
9. Spuma Dărmăneşti 17 4 3 10 24-58 15
10. Zimbrii Pârteştii de Jos 17 4 1 11 31-69 13
Singura serie în care lupta pentru primul loc continuă este Seria a III-a. Cele două formaţii aflate pe primele două locuri, Dorna Vatra Dornei şi Victoria Vatra Moldoviţei, au câştigat clar în runda a XVII-a şi rămân despărţite de un singur punct în clasament.
Rezultate înregistrate în etapa a XVII-a în Seria a III-a:
Forestierul Frumosu – Foresta Moldoviţa 6-1
Victoria Vatra Moldoviţei – Bistriţa Broşteni 4-1
Dorna Vatra Dornei – Larix Dornişoara 4-0
Călimani Şaru Dornei – Avântul Frasin 2-2
Bradul Vama – Vânătorul Dorna Candrenilor 2-0
Clasament
1. Dorna Vatra Dornei 16 13 2 1 59-20 41
2. Victoria V. Moldoviţei 16 13 1 2 55-15 40
3. Bradul Vama 17 9 5 3 39-24 32
4. Avântul Frasin 17 8 1 8 44-35 25
5. Forestierul Frumosu 17 6 5 6 45-49 23
6. Foresta Moldoviţa 17 7 1 9 48-40 22
7. Bistriţa Broşteni 17 6 3 8 33-38 21
8. Vânătorul D. Candrenilor 17 5 1 11 39-60 16
9. Călimani Şaru Dornei 17 3 4 10 38-73 13
10. Larix Dornişoara 17 1 3 13 21-65 6