Dacă prima etapă a seriei I a Ligii a III-a a fost una pozițivă pentru formațiile sucevene, atât Bucovina Pojorâta cât și Bucovina Rădăuți înregistrând remize în deplasare, runda cu numărul doi nu a fost la fel de norocoasă în condițiile în care ambele grupări au jucat acasă. Bucovina Pojorâta a făcut egal, 2-2, cu CSM Pașcani, iar Bucovina Rădăuți a fost întrecută clar cu 5-0 de Petrotub Roman.

La Pojorâta oaspeții au condus cu 2-0 prin golurile marcate de Berbece și Lipovanu, al doilea dintr-o poziție suspectă de ofside. Gazdele au avut puterea să revină și să puncteze prin Stănescu și Buhăcianu. La final a fost doar 2-2 și o atmosferă destul de încinsă la vestiare.

La Rădăuți, gazdele au rezistat onorabil prima repriză, pentru ca în ultimele zece minute de joc să încaseze trei goluri de la cei de la Petrotub Roman. Pentru romașcani au marcat: Drugă în minutele 35, 44 și 82, Harbuzaru în minutul 83 și Țapu în minutul 85.