S-au scurs trei etape din acest sezon competițional al seriei A a Campionatului Național de handbal masculin pentru juniori I. Formația CSU din Suceava pregătită de Vasile Boca are punctaj maxim și a marcat nu mai puțin de 118 goluri!

În ultima partidă oficială, CSU din Suceava s-a impus pe terenul celor de la LPS Iași cu 42-23. La pauză scorul era mult mai strâns, 19-16 în favoarea sucevenilor, dar după pauză pregătirea fizică superioară și-a făcut simțită prezența și scorul a luat proporții.

CSU din Suceava: Padovei, Sîrghie – Moldoveanu 11, Zarițchi 10, Stanciuc 6, Petrea 4, Armanu 3, Dascălu 3, Grigore 2, Focșăneanu 1, Drăgoi 1, Radu 1, Hreceniuc, Stejar, Niculaie.

În următoarea etapă, CSU din Suceava va primi pe teren propriu vizita echipei LPS Botoșani.