Echipa Regiunii 1 Suceava a Asociaţiei Internaţionale a Poliţiştilor -IPA, a cîştigat turneul final al Cupei IPA la minifotbal. Competiţia a avut loc în zilele de 27 şi 28 septembrie în Complexul Olimpic Izvorani şi a reunit la start echipele IPA Călăraşi, Satu Mare, Bihor, Bucureşti, Suceava, Dolj, Prahova şi Mureş. În finală, echipa suceveană s-a impus cu 3-0 în faţa celei din Dolj, după ce a mai trecut de IPA Satu Mare cu 1-0, iar apoi de IPA Bihor cu 4-0. Formaţia Asociaţiei Internaţionale a Poliţiştilor – Regiunea 1 Suceava a fost formată din: agentul principal Alexandru Afloarei, agentul principal Andrei Lucaciu, agentul şef Radu Rusu, agentul principal Marian Apostol, agentul principal Sergiu Grădinariu, plutonierul Adrian Ungureanu de la ISU „Bucovina”, subcomisarul Florin Poenari, comisarul Andreica Răzvan Andreica, şi doi membri simpatizanţi ai organizaţiei, Lucian Burlacu şi Răzlog Petru Răzlog. Andrei Lucaciu a fost desemnat cel mai bun portar al turneului de la Izvorani. La o dată care încă nu a fost stabilită, echipa de la Suceava va întîlni cîştigătoarea Campionatului Ministerului de Interne la minifotbal, respectiv, formaţia Direcţiei de Informaţii şi Protecţie Internă Bucureşti, în Supercupa Asociaţiei Internaţionale a Poliţiştilor.