În runda a XXI-a a seriei I a Ligii a II-a de fotbal, Bucovina Pojorâta a primit vizita echipei Ceahlăul Piatra Neamţ într-un duel direct pentru evitarea retrogradării. Gazdele ar fi meritat victoria pentru ardoarea cu care au luptat, însă arbitrul Marius Nechita Chioran din Cluj Napoca nu a „văzut” prea bine faza din prelungiri în care a acordat un penalty gratuit oaspeţilor.

Bucovina Pojorâta a condus de trei ori pe tabela de marcaj. A fost 1-0 pentru elevii antrenorului Dănuţ Mîndrilă după golul marcat de Coman. Nemţenii au egalat dintr-o lovitură liberă executată de Margină. A fost apoi 2-1 pentru gazde după golul lui Moisii. Ceahlăul a egalat din nou dintr-un penalty transformat de Galan. Pentru a treia oară a avut avantaj Bucovina Pojorâta după golul reuşit de Jarda, tot din lovitură de pedeapsă.
Din păcate, Ceahlăul Piatra Neamţ a egalat din nou, 3-3, în prelungiri, arbitrul de centru acordând un penalty jenant. Margină a marcat şi Bucovina Pojorâta – Ceahlăul Piatra Neamţ s-a terminat 3-3.

Bucovina Pojorâta: Pop – Cristescu, Răuţa, Moisi, Jarda (cpt.), Jugaru, Nuţescu, Căinari, Buhăceanu, Acostăchioae, M. Coman.
Rezerve: Puianu – Stănescu, Viţu, Pîslaru, Ţârţârău, Duţică.
Antrenor: Dănuţ Mândrilă.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Barna (cpt.) – Cerra, Castells Orteha, Napoli, V. Călin, Galan Pedrosa, Nedelcu, Mitorfan, Rodrigue, Mendy, Margină.
Rezerve: Novara – Copoţ-Barb, Gonzalez, Gomis, Lupei, Mateiciuc, Bamba.
Antrenor: Stefano Maccoppi
Arbitru: Marius Nechita Chioran (Cluj-Napoca); Asistenţi: Mihai Marius Marica (Bistriţa) şi Iulian Cătălin Brînză (Botoşani).