Bucovina Pojorâta a rămas neînvinsă și după etapa a VII-a a seriei I a Ligii a III-a, ea reușind să încheie la egalitate disputa de pe terenul celor de la cetatea Târgu neamț, scor 3-3. Elevii antrenorului Dănuț Mândrilă se mențin în prima parte a clasamentului, având un bilanț patru victorii și trei remize. Gazdele au reușit să deschidă scorul după 12 minute prin Bobric, la singura acțiune importantă a lor din prima repriză, însă opt minute mai târziu, Buhăceanu a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj, după o centrare a lui Pădurariu. După mai multe ocazii nefructificate, Bucovina Pojorâta a intrat la vestiare în avantaj, Duțică înscriind pentru 2–1 după o centrare a lui Kuruc.

La 12 minute după reluarea jocului, gazdele reușit să egaleze prin golul marcat de Varea. În minutul 65 Buhăceanu a readus Bucovina Pojorâta în avantaj după o centrare a lui Sergiu Rus. La acest scor, oaspeții au mai avut câteva ocazii de a înscrie, printre care și o bară, dar în ultimul minut regulamentar de joc, gazdele dau lovitura de grație și egalează, cu un șut de zile mari a lui Varea, mingea expediată de el ducându-se direct în vinclul porții lui Mureșan, scor final 3–3.

Bucovina Pojorâta a început meciul de la Târgu Neamț în formula: Mureșan, Prundean, Pațca, Răzlog, Kuruc, Duțică, Stănescu, Ioniță, Pădurariu, Buhăceanu și Sergiu Rus, pe parcursul meciului intrând în teren și Cherariu, Tivodar și Vârlan.

Cealaltă reprezentantă a județului Suceava în Liga a III-a, Bucovina Rădăuți, a înregistrat treilea eșec din sezon, după ce a pierdut cu scorul de 1–5 pe terenul Aerostarului dinBacău. Rădăuțenii au reușit să deschidă scorul în minutul 16 prin Zaremba, dar gazdele au replicat în același minut și au egalat cu un șut de la 40 de metri, imediat după lovitura de centru. La numai trei minute băcăuanii au trecut în avantaj, 2–1 fiind și scorul la pauză. În partea a doua, gazdele și-au mărit avantajul în minutele 53 și 55, iar cu șapte minute înainte de final au stabilit scorul final, 5–1.