Interes destul de modest în jurul ultimului derby al anului îb seria I a Ligii a III-a de fotbal. Puțini dintre cei mai inimoși iubitori ai fotbalului sucevean au venit în tribunele stadionului ”Areni”, deși vremea a fost foarte bună pentru joc, iar terenul bun.

Chiar dacă se aștepta un meci echilibrat și aprig disputat, pe teren în duelul dintre Foresta Suceava și Bucovina Rădăuți a existat doar o singură echipă, cea gazdă. Dacă după primele zece minute de joc scorul era 3-0 nu ar fi mirat pe nimeni după ocaziile avute de formația pregătită de Ionuț Moșteanu.

Până la pauză tabela de marcaj a indicat doar 1-0 pentru ”galben-verzi”, Netbai marcând un gol frumos după o acțiune personală.

La 11 minute după reluarea partidei dintre Foresta Suceava și Bucovina Rădăuți scorul a devenit 2-0 pentru gruparea suceveană, Robert Martin reușind să introducă balonul în plasa porții rădăuțene după ce fusese cam neinsprat în prima repriză. ”Bomboana” de pe tortul celei de-a șasea victorii consecutive a Forestei Suceava a pus-o fundașul golgheter, Karime Makongo.

A fost așadar scor de forfait în meciul Foresta Suceava – Bucovina Rădăuți și gruparea de pe ”Areni” iernează pe locul secund în clasament, la doar un punct de liderul Dante Botoșani.

Și Șomuz Fălticeni a reușit un rezultat bun în ultima rundă din acest an, 1-1 pe terenul formației Știința Miroslava. Golul fălticenenilor a fost marcat din pemalty de Andrei Alecsandru.

10. CSM Paşcani 15 0 2 13 14-33 2

Foresta Suceava a încheiat anul cu a șasea victorie consecutivă, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)