Foresta Suceava s-a străduit în meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe, din etapa a XXXV-a a Ligii a II-a, dar până la urmă au pierdut cu 2-4. Jucătorii suceveni au trecut peste dificultățile financiare cu care se confruntă clubului și chiar s-au străduit. Oaspeții, mai lucizi și atenți în fața porții au câștigat cu destul de emoții. Deși publicul sucevean se pregătise să se ”ia” de covăsneni și îi ”bozgorise” deja, gruparea din Sfântu Gheorghe a avut în teren, în majoritate, pui de daci precum Dumbravă, Huiban, Ursu, Greu sau Minciună. Singurul ”suspect” a fost camerunezul Issa. Cea mai bună glumă scoasă de un mucalit din tribune a fost ” Vraciu a dat de Greu și fost prins cu o Minciună”.
Diferenţa de organizare şi obiectiv dintre cele două s-a văzut în atitudinea jucătorilor încă din startul meciului de pe ”Areni”. Sepsi Sfântu Gheorghe a fost echipa stăpână pe ea, a construit cu calm şi i-a ţinut pe suceveni departe de propria poartă. Astfel stând lucrurile, ocaziile au apărut rar. Huiban putea deschide scorul din minutul 5, dar Hînţăscu s-a opus, pentru ca golgheterul Hadnagy (18) să liniştească secuii, cu un gol din faţa porţii goale, după ce mingea a circulat pe traseul Greu – Huiban, Cerlincă și portarul Hânțăscu având și ei partea lor de vină la golul primit.

Era rezultatul dorit de Sepsi, diferenţa era clară, dar echipa din Sfântul Gheorghe a greşit tactica, când a încercat să se concentreze pe posesie şi să nu mai forţeze poarta. Foresta Suceava, echipa care nu periclitase cu nimic poarta lui Niczuly timp de 40 de minute, a devenit periculoasă, iar Bogdan Rusu a egalat din plonjon cu capul din centrarea lui Grumezescu (42).
Oaspeții a făcut imediat 2-1, la prima ocazie de după golul primit. Ursu suflându-i pur și simplu mingea din față portarului Hânțăscu rămas imobil pe linia porții.
Repriza secundă a început spectaculos. Vraciu (46) putea face 2-2, în timp ce Hadnagy (47) a pus mingea pe bara transversală. A fost până la urmă 3-1, Issa transformând un penalty după un fault inutil și neintenționat a lui Cerlincă care a alunecat ca pe gheață ăn careul propriu. Emoțiile însă nu s-au încheiat pentru cei de la Sepsi Sfântu Gheorghe pentru că portarul Niczuly a scăpat mingea în porată ca pe un pește alunecos după un șut deviat a lui Bogdan Rusu.
Cu sucevenii puşi să dea lovitura în ultimele minute, toţi avansând în careul oaspeţilor la o serie consecutivă de cornere, Vlad Bujor (90+4) a scăpat pe contraatac şi după o cursă de 50 de metri a marcat pentru 4-2 şi a stabilit scorul final.

Foresta Suceava: Hînţăscu – A. Mutu (Aeroaiei 56′), D. Lung (cpt.), Masella, Drugă – Cerlincă, Dumitriu (Dănilă 20′), Vl. Stănescu, Căinari (Grumezescu 32′) – Vraciu, Bg. Rusu.
Rezerve neutilizate: Niga – Alin Florescu, C. Buziuc, Coroamă
Antrenor: Marius Lup

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly – Răduţoiu, I. Ursu, Rz. Damian, Dumbravă – Minciună, M. Burlacu – Huiban (Mitra 89′), Issa, Greu (Jakab 56′) – Hadnagy (cpt.)(Bujor 71′).
Rezerve neutilizate: Fejer – Vl. Olteanu, D. Ene, S. Iovu.
Antrenor: Valentin Suciu
Stadion: Areni (Suceava); Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici 3; Asistenţi: Cosmin Vătămanu 3 şi Mihăiţă Necula 3 (toţi din Bucureşti); Jucătorul meciului: Dragoş Huiban 4.

CS Baloteşti – Unirea Târlungeni    3-0
Din această etapă a mai rămas de jucat meciul: ASU Poli Timişoara – UTA Bătrâna Doamnă.
Dunărea Călăraşi şi CS Mioveni au stat în această rundă.