Foresta Suceava a rămas în județul Argeș după succesul din etapa anterioară în fața echipei FC Argeș evoluând în runda a XXVII-a pe terenul celor de la CS Mioveni. Dacă norocul le-a surâs în disputa cu FC Argeș, când a câștigat cu 2-0, în jocul cu Mioveniul sucevenii au cedat cu 0-2.

Gazdele de la Mioveni au dominat cu autoritate prima repriză, dar nu au reușit să marcheze în pofida numeroaselor ocazii pe care le-au avut. Foresta Suceava a beneficiat și ea de câteva situații bune de a înscrie, cea mai mare fiind irosită de Marius Matei în minutul 38.

După pauză, CS Miovnei a rezolvat ecuația disputei cu Foresta Suceava prin punctele realizate de Burnea în minutul 50 li Eduard Florescu în minutul 63.

În cadrul etapei a XXVIII-a, vineri 6 aprilie, Foresta Suceava va primi pe stadionul ”Arini” vizita formației Hermannstadt Sibiu.

CS Mioveni: F. Croitoru – Tirică, Gugu, Burnea, Ed. Stoica – R. Lazăr, Andr. Neagoe – Rădescu, Ed. Florescu, Ayza (cpt.) – Val. Balint.
Rezerve: Val. Sima – Rob. Gheorghe, Seb. Ivan, Roşoagă, Fl. Ilie, Mih. Vintilă, C. Năstăsie.
Antrenor: Laurenţiu Roşu

Foresta Suceava: Seb. Bîlbă – Secrier, Mateciuc, Opriş, Muşea – Vl. Stănescu, Konate, Renquin, Cerlincă – Sumanariu, M. Matei (cpt.).
Rezerve: Rob. Martin – Makriev, Dănilă, Gulei, Kharoubi, O. Onofraş, Lupuşor.
Antrenor: Florentin Petre
Stadion: Orăşenesc (Mioveni – Argeş);
Arbitru: Eduard Ioniţă (Constanţa); Asistenţi: George Marian Fridl (Comăneşti) şi Damian Antal (Bacău).

AFC Hermannstadt Sibiu – Știința Miroslava 1-0

Din această rundă au mai rămas de jucat partidele FC Argeș – Dacia Brăila și Dunărea Călărași – UTA Arad.

1. Dunarea Călăraşi 26 19 5 2 52-18 62
2. FC Hermannstadt Sibiu 27 18 8 1 42-11 62
3. Chindia Târgovişte 27 17 7 3 57-17 58
4. CS Afumaţi 27 14 6 7 36-21 48
5. Academica Clinceni 27 13 7 7 43-34 46
6. FC Argeş Piteşti 26 12 7 7 38-24 43
7. Politehnica Timişoara 27 12 5 10 39-31 41
8. CS Mioveni 27 9 8 10 39-35 35