Foresta Suceava nu a reușit să se întoarcă cu niciun punct din deplasarea de la Satu Mare, pierzând în fața Olimpiei cu 0-2, într-un meci contând pentru etapa a XIII-a a Ligii a II-a de fotbal. Sucevenii nu au jucat rău, dar au pornit din nou cu handicap în partida din Ardeal, ei primind din nou gol în primele 10 minute ale disputei. Pentru gazde a înscris Lusamba în urma unui corner.

Deși au revenit puternic în ofensivă, bucovinenii au avut ghinion, șuturile trimise de ei fiind parate de portar sau întâlnind bara. Cel mai periculos jucător sucevean a fost Acolatse, mijlocașul Forestei semnând cea mai mare ocazie pentru oaspeți în minutul 35 când balonul trimis cu capul de el a întânit transversala porții sătmărene.

”Galben-verzii” au mai avut situații bune de a marca și în partea secundă, însă balonul a ocolit poarta gazdelor. Cum se întâmplă adesea în jocul cu balonul rotund, când unii ratează, ceilalți marchează. În minutul 65 Olimpia Satu Mare a rezolvat partida prin golul lui Vasile Pop. Până la final nu s-a mai întâmplat nimic notabil și Olimpia Satu Mare – Foresta Suceava s-a încheiat cu scorul de 2-0.

Pentru suceveni urmează o nouă întâlnire dificilă etapa sâmbăta viitoare când pe ”Areni” va veni UTA Arad.
Olimpia Satu Mare: Fl. Muntean – Duruş, Cr. Munteanu, Hlinca, Brata (cpt.) – Bura, R. Rus, Miholca, Vas. Pop – Lusamba, D. Muntean.
Rezerve: Şuta – Jurj, Villand, Fl. Achim, Cubaş, Szasz, D. Vincze.
Antrenor: Zoltan Ritli

Foresta Suceava: Began – O. Onofraş, Pappoe, U. Mendes, Belevschi, Masella – Vl. Stănescu, Acolatse, Renquin, Ilaş – M. Matei (cpt.).
Rezerve: Bîlbă – Prisăcaru, Fl. Cordoş, Mitrofan, Dali-Amar, Coroamă, Movsesyan.
Antrenor: Marius Lup
Stadion: Olimpia (Satu Mare);
Arbitru: Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara); Asistenţi: Călin Cimponeriu (Lugoj) şi Patricia Samsudean (Timişoara).