În etapa a VIII-a a seriei I a Ligii a III-a de fotbal, Foresta Suceava a evolua la finele săptămânii precedente pe terenul celor de la Sporting Liești. La finele a 90 de minute de luptă, scorul a fost egal 0-0.
În aceeași etapă a VIII-a, Bucovina Rădăuți s-a impus pe terenul formației Sănătatea Darabani cu scorul de 1-0. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Andrei Cerlincă în minutul 46. Cea de-a treia reprezentantă a județului Suceava în eșalonul al treilea, Șomuz Fălticeni a pierdut la limită, scor 1-2 pe terenul grupării Știința Miroslava. Fălticenenii au condus la pauză cu 1-0 prin golul marcat de Robert Baltariu, ieșenii revenind în partea secundă cu reușitele lui Iovu și Marin.
În etapa a IX-a Foresta Suceava va primi vizita liderului Oțelul Galați, Bucovina Rădăuți va juca acasă cu Ceahlăul Piatra Neamț, iar Șomuz Fălticeni va evolua pe teren propriu cu CSM Pașcani.