Bucovina Rădăuți a câștigat și cel de-a doilea amical al verii, disputat pe terenul noii promovate în eșalonul al treilea, Viitorul Darabani, formația antrenată de fostul mare jucător sucevean, Radu Cașuba. Rădăuțenii s-au impus la final cu scorul de 2-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 36 prin Denis Bosânceanu, însă Bucovina a întors soarta partidei cu ajutorul reușitelor semnate de atacantul Ionel Stoian (41) și de antrenorul-jucător Ionuț Plămadă (75).

Bucovina Rădăuți – repriza I: Udeanu – Șpac, Florescu, Rusu, Coajă-Sahlean, Ungurianu, Aftanache, Stroe – Pop, Stoian.

Bucovina Rădăuți – repriza a II-a: Udeanu – Leonte, Dumitraș, Atudoroaie, Ionescu – Străjeriu, Coroamă, Șvichi, Ichim, Irimescu, I. Plămadă (Bălan). Antrenor: Ionuț Plămadă.

În primul joc test din intersezon rădăuțenii au dispus cu 8-0 de Bucovina Dărmănești.

Până pe 27 august, când va avea loc startul ediției de campionat 2022-2023 a Ligii a III-a, echipa antrenată de Ionuț Plămadă mai are programate următoarele meciuri de pregătire: pe 27 iulie cu Gloria Bistrița, în deplasare; pe 6 august cu Dante Botoșani, la Câmpulung Moldovenesc; pe 20 august cu Aerostar Bacău, la Pașcani.