În primul meci al etapei a II-a a seriei I a Ligii a III-a de fotbal, Bucovina Radauti a evoluat în deplasare pe terenul celor de la CSM Pașcani. La finele celor 90 de minute de jocul scorul a fost 1-2.

Gazdele au intrat în avantaj la cabine după golul reușit de Mercaș. Rădăuțenii au revenit în joc imediat după pauză când Stoian a transformat un penalty obținut de Plămadă. Tot elevii antrenorului Florin Cristescu au fost cei care au mai marcat până la final, Radu Ungurianu reușind golul victoriei în minutul 68 cu un șut de senzație.

Portarul rădăuțenilor Butnariu și-a salvat în două rânduri echipa de la gol, Plămadă a mai ratat o ocazie mare la poarta gazdelor, iar CSM Pașcani – Bucovina Rădăuți s-a terminat 1-2.

După două etape Bucovina Rădăuți are șase puncte și un golaveraj 4-2. În cadrul etapei a III-a Bucovina Rădăuți va primi pe teren propriu vizita echipei Ceahlăul Piatra Neamț.