În cadrul etapei a IV-a a seriei I a Ligii III-a, FC Bucovina Pojorâta a primit pe teren propriu vizita liderului Csikszereda Miercurea Ciuc. Oaspeții au marcat primii, prin Baicu în minutul 21, acesta transformând un penalty acordat pentru un fault comis de gazde. Elevii antrenorului Dănuț Mîndrilă au replicat prin Pădurariu care a egalat în minutul 32 și stabilit scorul la pauză, 1-1.
În repriza a doua cei care au punctat primii au fost tot harghitenii, același Baicu marcând în minutul 71. Spre lauda lor, fotbaliștii din Pojorâta nu au renunțat și au replicat prin reușita lui Buhăcianu din 11 metri în minutul 76. Victoria gazdelor a venit în prelungirile meciului cu Csikszereda Miercurea Ciuc, fundașul Kuruc îzbutind să plaseze balonul în poarta oaspeților. Aceasta este a doua victorie consecutivă a celor de la FC Bucovina Pojorâta după succesul înregistrat pe terenul celor de la Petrotib Roman.