Foresta Suceava a continuat șirul victoriilor începută odată cu instalarea pe banca tehnică a lui Florin Cristescu. În cadrul etapei a XXV-a a seriei I a Ligii a III-a, gruparea suceveană a trecut cu 3-1 de Știința Miroslava. După un început de meci echilibrat, „galben-verzii” au deschis scorul în minutul 42 prin Căinari, care l-a învins pe portarul oaspeților, Turiță, cu un șut din alergare, de la 15 metri, la colțul lung. Formația gazdă și-a dublat avantajul în debutul părții secunde prin Robert Martin, care a profitat de o ieșire inoportună a lui Turiță și a înscris cu o lovitură de cap de la 10 metri. Același Martin a făcut 3-0 în minutul 76, în urma unei faze de contraatac, când a driblat portarul advers, iar apoi a trimis balonul în poarta goală. Oaspeții au redus din handicap în prelungirile partidei, prin Marin, dintr-o lovitură de pedeapsă.
Foresta Suceava a început meciul cu Știința Miroslava în formula: Logofătu – Onofraș, Vițelaru, Mateciuc, Mocanu – Vremea, Artenie, Lungu, Boca, Căinari – Martin. Pe parcursul întâlnirii au mai intrat Rigoni, Bejenar, Ionescu.