Etapa a XVIII-a a Ligii a IV-a a programat un derby adevărat între liderul, Viitorul Liteni, și cea de-a treia clasată, Juniorul Suceava. Partida s-a încheiat cu victoria la limită a formației pregătită de Demis Maranda și Cătălin Holca, unicul gol al întâlnirii fiind marcat de atacantul Nae Gliga, în minutul 35.

Într-un alt joc al rundei, Siretul Dolhasca s-a impus cu scorul de 2-1 la Vatra Dornei, cu ajutorul reușitelor semnate de Marius Ciobanu și Constantin Ferariu.

De asemenea, mai trebuie precizat că deznodământul partidei Recolta Fântânele – Șomuzul Preutești va fi decis de către Comisia de Disciplină a AJF, deoarece, în minutul 60, la scorul de 3-0 în favoarea gazdelor, oficialii formației oaspete au decis să scoată echipa de pe teren.