Comenzi MOPAN Suceava
Lume, lume.. hai la targ

Liderul Seriei I a Ligii a V-a, Sporting Poieni Solca, a câștigat greu meciul de pe teren propriu cu Voința Hănțești, din cadrul etapei a XVI-a. Oaspeții au condus cu 1-0, însă formația gazdă a întors soarta partidei pe final. O misiune mai simplă a avut cea de-a doua clasată, Bucovina Dărmănești, care a dispus cu 9-1 de Sporting Siminicea, cu ajutorul reușitelor semnate de Călin Bodnariuc (2), Marius Zaharie (2), Vasile Bălan (2), Ionuț Abdulacai, Victorin Ciocoiu și Florin Buțincu.
Mult mai dezechilibrată a fost confruntarea dintre Juniorul Salcea și AS Marginea, din runda cu numărul XIII a Seriei a II-a, încheiată cu scorul de 11-0 în favoarea gazdelor.

În seria a III-a, liderul azi, Dorna Vatra Dornei, a pierdut ”frumos”, scor la 1-5 la Forestierul Frumosu.

Rezultate – Seria I, etapa a XVI-a:
Sporting Poieni Solca – Voința Hănțești 2-1
Bucovina Dărmănești – Sporting Siminicea 9-1
Voința Zvoriștea – Viitorul Vadu Moldovei 3-0
Viitorul Negostina – Sporting Voința Bunești 4-1
Viitorul Adâncata – Viitorul Forăști 0-3

Formația din Adâncata s-a retras din campionat și va pierde meciurile pe care le mai are de disputat cu scorul de 3-0, la „masa verde”.

Clasament Seria I
1. Sporting Poieni Solca 16 13 2 1 51-10 41p
2. Bucovina Dărmănești 16 12 1 3 40-16 37p
3. Viitorul Negostina 16 8 5 3 33-22 29p
4. Voința Zvoriștea 16 8 1 7 43-28 25p
5. Sporting Voința Bunești 16 7 2 7 19-36 23p
6. Viitorul Vadu Moldovei 16 6 2 8 27-28 20p
7. Sporting Siminicea 16 5 2 9 26-50 17p
8. Voința Hănțești 16 4 3 9 28-32 15p
9. Viitorul Forăști 16 3 3 10 18-43 12p
10. Viitorul Adâncata 16 3 1 12 21-41 0p

Rezultate – Seria a II-a, etapa a XIII-a:
Viitorul Stroiești – Polul Nord Brodina 2-2
Juniorul Salcea – AS Marginea 11-0
Arena Bosanci – Releul Mihoveni Șcheia 0-3
Viitorul Verești – Academica Gălănești 0-3
Formațiile Arena Bosanci și Viitorul Verești s-au retras din campionat și vor pierde meciurile pe care le mai au de disputat cu scorul de 3-0, la „masa verde”.

Clasament Seria a II-a
1. Academica Gălănești 13 11 2 0 54-10 35p
2. Juniorul Salcea 13 10 1 2 41-10 31p
3. Releul Mihoveni Șcheia 13 7 1 5 41-25 22p
4. AS Marginea 13 7 1 5 35-35 22p
5. Viitorul Stroiești 13 5 3 5 26-31 18p
6. Polul Nord Brodina 13 4 1 8 28-42 13p
7. Viitorul Verești 12 1 1 10 7-44 4p
8. Arena Bosanci 12 1 0 11 8-43 3p

Rezultate – Seria a III-a, etapa a XIII-a:
Forestierul Frumosu – Dorna Vatra Dornei 5-1
Larix Dornișoara – Minerul Iacobeni 1-3
Vânătorul Dorna Candrenilor – Avântul Frasin 1-1
Bradul Vama – Foresta Suceava 1-0

Clasament Seria a III-a
1. Dorna Vatra Dornei 13 9 0 4 35-18 27p
2. Minerul Iacobeni 13 5 5 3 21-17 20p
3. Avântul Frasin 13 5 4 4 17-13 19p
4. Foresta Suceava 13 4 6 3 32-20 18p
5. Vânătorul Dorna Candrenilor 13 4 6 3 24-23 18p
6. Forestierul Frumosu 13 5 3 5 32-34 18p
7. Bradul Vama 13 3 4 6 16-30 13p
8. Larix Dornișoara 13 1 4 8 26-48 7p
La finalul sezonului, câștigătoarele celor trei serii vor disputa un play-off în trei, prima clasată în acest turneu urmând să promoveze în Liga a IV-a.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Sport
SAV-COM Suceava
E.ON - Luna aceasta, factura electronica iti poate aduce premii in fiecare zi
Jidvei - vinuri albe romanesti de calitate
Jidvei - vinuri albe romanesti de calitate
A.I.T.I. Imobiliare Suceava
General Construct - Anunturi angajare
Aeroportul International Stefan cel Mare Suceava
REVINE Suceava
Hornar de Bucovina
Locuri de munca in Romania
ROMFOUR - Transport international de persoane colete - auto pe platforma
Loial Impex Suceava