Bukovina Vicovu de Jos a câștigat, pe teren propriu, în fața harghitenilor de la Korondy Junior Corund, cu scorul de 6-4 (3-3), într-un meci contând pentru manșa tur a optimilor de finală din Cupa României la futsal pentru echipele de juniori Under-19. Trupa lui Cristin Burlică și-a asigurat victoria prin golurile marcate de Beniamin Cârdei (două), Daniel Schipor (două), Florin Ionesi și Adrian Coroamă.
“Ne-am văzut conduși dupa primul sfert de oră cu 0-3, dar am reusit să egalăm până la pauză. În repriza a două ne-am desprins la 6-3, dar am primit gol pe contraatac pe final de joc”, a precizat antrenorul Bukovinei Vicovu de Jos, Cristin Burlica.

Viitorul Buzău – KSE Târgu Secuiesc    9-6
A mai rămas de jucat meciul Ceahlăul Piatra Neamț – Olimpia Râmnicu Sărat.

Meciurile retur din optimile de finală ale Cupei României la futsal – under 19 sunt programate duminică, 17 februarie.
În schimb, echipa de seniori de la Bukovina Vicovu de Jos a părăsit Cupa României la futsal, după ce a pierdut, pe teren propriu, în fața prim-divizionarei FK Odorheiu Secuiesc, cu scorul de 6-12 (2-6), într-un meci contând pentru optimile de finală ale competiției. Trupa condusă de Cristin Burlica a punctat prin Adrian Boștiog (2 goluri), Dănuț Tironeac (2) și Alin Schipor (2).

CSM Târgu Mureș – Politehnica Iași 6-1
A mai rămas de jucat meciul Inter Gheorgheni – Gloria Buzău.
În următorul meci oficial, Bukovina Vicovu de Jos va evolua sâmbătă, cu începere de la ora 15.30, pe terenul celor de la Dunărea Călărași, în etapa a XV-a din campionatul Ligii I la futsal.