Grand Prix-ul ”Cristina Casandra”, la ediția a XIV-a
Lista de atletism a stadionului ”Areni” din Suceava a găzduit la finele săptămânii trecute a XIV-a ediție a Grand Prx-ului ”Cristina Casandra”. Competiția a fost organizată de Asocițiația Județeană de Atletism Suceava, în colaborare cu Direcția pentru Sport și Tineret a Județului Suceava și Clubul Sportiv Minicipal.
Dacă în urmă cu câțiva ani concursul avea loc pe cu totul alte coordonate, în acest an ea a trebuit să țină cont de pandemia cu coronavirus. Nu s-a mai pus accent pe numărul participanților, ci s-a avut în vedere ca toată lumea să fie în siguranță.
Au luat startul în acest an peste 130 de tineri atleți care au demonstrat că Suceava continuă să aibă resurse de talente. Vemea a ținut cu sportivii, iar rezultatele au fost pe măsură.
Rezultate consemnate la Grand Prix-ul ”Cristina Casandra”:
PROBA 300m
BĂIEȚI (2012-2013)
LOC I – BOCA MATEI
LOC II – PRISACĂ EUSEBIU
LOC III – CIOBANU ROBERT
PROBA 300m
FETE (2012-2013)
LOC I – TĂNISCANU DARIA MARIA
LOC II – FUNDUIANU IOANA
LOC III – DEREVLEAN MIHAELA
PROBA 300m
FETE (2014 ȘI MAI MICI)
LOC I – CROITOR SOFIA
LOC II – AVASILCĂI ANTONIA
LOC III – DASCĂLU IASMINA
PROBA 300m
BĂIEȚI (2014 ȘI MAI MICI)
LOC I – TCACI ANDREI LOC
LOC II – LUCA ȘTEFAN
LOC III – GRIGORESCU MATEI
PROBA 100m
FETE C4
LOC I – MANOLACHE SOFIA
LOC II – NIȚĂ DIANA
PROBA 600m
FETE C4
LOC I – FUNDUIANU IOANA
LOC II – MANOLACHE SOFIA
LOC III – NIȚĂ DIANA
PROBA 100m
BĂIEȚI C4
LOC I – TUDOSĂ IOAN
LOC II – AMĂNĂLOAE ALEXANDRU
LOC III – RUSU OCTAVIAN
PROBA 600m
BĂIEȚI C4
LOC I – AMĂNĂLOAE ALEXANDRU
LOC II – RUSU OCTAVIAN
LOC III – PAVĂL șTEFAN
PROBA 100m
FETE C3
LOC I – ACASANDREI ALESIA
LOC II – PINTRIJEL ALESSIA
LOC III – CASANDRA RAISA
PROBA 600m
FETE C3
LOC I – RĂUȚU IOANA
LOC II – CASANDRA RAISA
LOC III – PINTRIJEL ALESSIA
PROBA 100m
BĂIEȚI C3
LOC I – LUCA COSMIN
LOC II – RUSU ALEXANDRU
LOC III – RUSU COSMIN
PROBA 600m
BĂIEȚI C3
LOC I – AVASILCĂI ANDREI
LOC II – RUSU ALEXANDRU
LOC III – LUCA COSMIN
PROBA 100m
FETE C2
LOC I – OANEA ȘTEFANIA
LOC II – FUNDUIANU IRINA
LOC III – VAMANU ROXANA
LOC III – MIRON ALEXIA
PROBA 800m
FETE C2
LOC I – OANEA ȘTEFANIA
LOC II – FUNDUIANU IRINA
LOC III – VAMANU ROXANA
PROBA 100m
BĂIEȚI C2
LOC I – STRELCIUC MATEO
LOC II – STAFIE ROBERT
LOC III – IGNAT SILVIU
PROBA 800m
BĂIEȚI C2
LOC I – STRELCIUC MATEO
LOC II – BECLEA SEBASTIAN
LOC III – ȘERBESCU VICTOR
PROBA 100m
FETE C1
LOC I – CĂLUȘERIU BIANCA
LOC II – IRINA DIAN
LOC III – BEGUȘ DENISA
PROBA 800m
FETE C1
LOC I – CĂLUȘERIU BIANCA
LOC II – IRINA DIANA
LOC III – BEGUȘ DENISA
PROBA 100m
BĂIEȚI C1
LOC I – SAHLEAN ALEXANDRU
LOC II – IACOB IUSTIN
LOC III – FEDERCIUC SAMUIEL
PROBA 800m
BĂIEȚI C1
LOC I – IACOB IUSTIN
LOC II – FEDERCIUC SAMUIEL
LOC III – SAHLEAN ALEXANDRU
PROBA 100m
FETE J3
LOC I – GHIVNICI MAGDA
LOC II – GROSU MARIA
LOC III – FLOCEA TEODORA
PROBA 800m
FETE J3
LOC I – GHIVNICI MAGDA
LOC II – GROSU MARIA
LOC III – FLOCEA TEODORA
PROBA 100m
BĂIEȚI J3
LOC I – RĂUȚU ȘTEFAN
PROBA 800m
BĂIEȚI J3
LOC I – RĂUȚU ȘTEFAN
PROBA 100m
OPEN FETE
LOC I – OCHEANĂ DELIA
LOC II – GUSEV NAOMI
PROBA 800m
OPEN FETE
LOC I – OCHEANĂ DELIA
PROBA 100m
OPEN BĂIEȚI
LOC I – NISTOR DANIEL
LOC II – PARASCA SEBASTIAN
LOC II I- BUDEANU ERIK
PROBA 800m
OPEN BĂIEȚI
LOC I – CRĂCIUN COSMIN
LOC II – TĂRNĂUCEANU MARCO
LOC III – DAICU CONSTANTIN
ARUNCAREA MINGII DE OINĂ
FETE CATEGORIA COPII
1. CALAIANU VIOLETA
2. DEREVEAN VALENTINA
3. RUSU COSMINA
ARUNCAREA MINGII DE OINĂ
BĂIEȚI CATEGORIA COPII
1. STAFIE ROBERT
2. HRINCĂ MIHAI
3. TUDOSA IOAN
La finalul celei de-a XIV-a ediții a Grand Prix-ului ”Cristina Casandra” cei mai buni au fost recompensați cu medalii, diplome, tricouri și dulciuri.
”Mulțumim tuturor celor care ne-au ajutat, DJST Suceava CSM, dar în special președintei AJA Suceava, Elena Vizitiu, care ane-a sprijinit cu voluntari din cadrul USV Suceava” a declarat amfitrionul competiție, Silviu Casandra. De remarcat că printre cei mai buni s-a numărat și Raisa Casandra, nimeni alta decât fiica Cristinei și a lui Silviu Casandra.