În ultima etapă din acest an, a doua din retur, CSU din Suceava a cedat, cum era de așteptat, pe teren campioanei României Dinamo București. Scorul final al disputei de ieri a fost 42-31 (22-19), după două reprize diferite pentru oaspeți.

CSU din Suceava s-a ținut bine în prima repriză a duelului cu campioana României, Dinamo București. Conduși bine în teren de ”veteranul” Răzvan Gavriloaia, sucevenii au și condus la un moment dat pe tabela de marcaj, însă la pauză scorul a fost 22-19 în favoarea gazdelor din capitală.

În partea a doua, handbaliștii suceveni au acuzat o oarecare oboseală, dinamoviștii s-au ”încordat” și au marcat 20 de goluri, față de doar 12 ale elevilor profesorului Petru Ghervan.

În prima etapă din retur, adică pe 4 februarie, CSU din Suceava va primi acasă vizita echipei CSM București.