Timp de trei zile, la finele săptămânii trecute, terenurile din complexele „Unirea” şi „Electrica” au găzduit meciurile din cadrul celei de-a XII-a ediţii a Trofeului „Cetatea de Scaun – Suceava” la tenis. Competiţia organizată de către Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret, Asociaţia Judeţeană de Tenis, Clubul „Select” cu sprijinul CSM Suceava şi al unor sponsori din Suceava, Rădăuţi şi Suceviţa a fost deosebit de disputată, ca de fiecare dată de altfel, „veteranii” fiind la fel de sprinteni ca odinioară.
Rezultate consemnate la cea de-a XII-a ediţie a Cupei „Cetatea de Scaun – Suceava”:

Simplu
Categoria peste 30 de ani
I – Mihai Pânzaru, Suceava
II – Vasile George, Bucureşti
III – Florin Popovici Dumbravă, Suceava – Relu Ifrim, Câmpulung Moldovenesc
Categoria peste 35 de ani
I – Dragoş Şerbănescu, Iaşi
II – George Bitere, Galaţi
III – Gabi Atudoroaie, Botoşani şi Octavian Stan, Piatra Neamţ
Categoria peste 40 de ani
I – Irinel Nanu, Rădăuţi
II – Valeriu Mîndru, Chişinău (Republica Moldova)
III – Mihai Nistorică, Botoşani şi Dragoş Gheorghiu, Bacău
Categoria peste 45 de ani
I – Alex Năstase, Suceava
II – Costel Chelariu, Suceava
III – Valeriu Mîndru, Chişinău şi Mircea Ovadiuc, Suceava
Categoria peste 50 de ani
I – Viorel Negru, Suceava
II – Costel Chelariu, Suceava
III – Serghei Stepu, Chişinău (Republica Moldova) şi Ioan Stavire, Bacău
Categoria peste 55 de ani
I – Marian Sandu, Bacău
II – Nicolai Iliuţ, Rădăuţi
III – Dumitru Negru, Suceava şi Florin Furcoi, Galaţi
Categoria peste 60 de ani
I – Ion Chirvăsuţă, Bacău
II – Sorin Ioniţă, Galaţi
III – Florin Marţolea, Botoşani şi Constantin Bologa, Iaşi
Categoria peste 65 de ani
I – Mihai Cojocaru, Botoşani
II – Tudor Băieţanu, Iaşi
III – Mihai Şoldănescu, Botoşani şi Virgil Costinescu, Iaşi
Categoria peste 70 de ani
I – Ioan Bedicov, Suceava
II – Radu Lazăr, Iaşi
III – Lucian Neacşu, Suceava şi Nicolai Brădăţean, Suceava

Dublu
Categoria peste 30 de ani
I – Mihai Pânzaru (Suceava) – Irinel Nanu (Rădăuţi)
II – Vasile George (Bacău) – Octavian Stan (Piatra Neamţ)
III – Cristian Vasile (Bacău) – Ioan Stavire (Bacău) şi Mihai Nistorică (Botoşani) – Gabi Atudoroaie (Botoşani)
Categoria peste 50 de ani
I – Doru Rîşcuţă (Piatra Neamţ) – Viorel Negru (Suceava)
II – Gigi Berariu (Suceava) – Serghei Stepu (Chişinău)
III – Vasile Ungureanu (Suceava) – Dumitru Negru (Suceava) şi Florin Furcoi (Galaţi) – Ionel Crimana (Galaţi)
Categoria peste 60 de ani
I – Sterian Andrieş (Suceava) – Constantin Bologa (Iaşi)
II – Mihai Cojocaru (Botoşani) – Nelu Pânzar (Botoşani)
III – Florin Marţolea (Botoşani) – Lucian Neacşu (Suceava) şi Chirică Busuioc (Suceava) – Liviu Petrariu (Suceava)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Sport
Aeroportul International Stefan cel Mare Suceava
REVINE Suceava
Hornar de Bucovina
Locuri de munca in Romania
ROMFOUR - Transport international de persoane colete - auto pe platforma
Loial Impex Suceava