Liberalii suceveni şi-au prezentat ieri, în mod oficial, „armata” candidaţilor pentru preşedinţia Consiliului Judeţean Suceava şi pentru funcţiile de primar din judeţ. Evenimentul a avut loc într-o sală arhiplină a Casei de Cultură Suceava, în prezenţa liderului PNL Suceava, senatorul Gheorghe Flutur, a celor doi co-preşedinţi naţionali ai PNL, Alina Gorghiu şi Vasile Blaga, precum şi a unor lideri liberali din judeţele Moldovei. La lansarea candiaţilor au fost prezenţi parlamentarii PNL de Suceava, Ioan Balan, Dumitru Pardău, Sanda-Maria Ardeleanu, Steliana Miron şi Radu Surugiu, de la evenimentul libralilor absentând deputatul Alexandru Băişanu.


În deschiderea evenimentului, liderul PNL Suceava, Gheorghe Flutur le-a transmis celor prezenţi că pe scenă se află „armata pregătită să intre în bătălia pentru alegerile locale”. Gheorghe Flutur a anunţat că el va candida pentru preşedinţia Consiliului Judeţean Suceava.


În cadrul evenimentului din această după amiază au fost prezentaţi candidaţii PNL din 113 de localităţi ale judeţului, mai puţin cel din municipiul Rădăuţi. Liderul liberalilor suceveni a precizat că acesta va fi anunţat în cel mai scurt timp.

Vă prezentăm în continuare lista completă a candidaţilor PNL pentru preşedinţia Consiliului Judeţean şi pentru funcţiile de primar din judeţ:

Pentru președinte CJ Suceava – Gheorghe Flutur

Candidaţii pentru funcţia de primar: 

Localitatea

 

Candidat

 

Mun Suceava

Ion Lungu

Mun Câmpulung Mold

Mihăiță Negură

Mun Vatra Dornei

Ilie Boancheș

Mun Fălticeni

Liviu Mihăilă

Oraș Gura Humorului

Marius Ursaciuc

Oraș Siret

Adrian Popoiu

Oraș Solca

Valeruț Țăranu Hofnar

Oraș Broșteni

Nicolae Chiriac

Oraș Liteni

Tomiță Onisii
Oraș Salcea Ilie Lungu
Oraș Cajvana Gheorghe Savu
Oraș Dolhasca Decebal Isachi

Oraș Frasin

Constantin Volanschi

Oraș Milișăuți

Mihai Vițega
Oraș Vicovu de Sus Iulian Schipor
Adâncata Viorel Cucu
Arbore Ionel Hrincescu
Baia Mihail Cîrlan

Bălcăuți

Vasile Șoiman

Bălăceana

Alexandru Olar
Berchișești Nicolai Horga
Bilca Zaharia Rusu
Bogdănești Traian Rogojină

Boroaia

Alexandru Pei

Bosanci Anton Curic

Botoșana

Ioan Ghiață

Breaza

Petrică Botnar

Brodina

Vasile Uhliuc

Bunești

Gheorghe Beraru

Burla

Viorel Pintiliuc

Cacica

Petru Tudosi

Calafindești

Adrian Frîncu

Capu Câmpului

Gheorghe Obreja

Cârlibaba

Gabriel Michael Danciu
Ciocănești Radu Ciocan
Ciprian Porumbescu

Gheorghiță Moldoveanu

Comănești Grigoraș Păstrăv
Cornu Luncii Ion Ciurlă
Coșna Iliuță Ivan
Crucea Ioan Nicolescu

Dărmănești

Dan Chidoveț
Dolhești Cătălin Darabă
Dorna Arini Mirel Nituca
Dorna Candrenilor Mafteiu Candrea
Dornești Gheorghe Luța
Drăgușeni Vasile Rusu
Drăgoiești Adrian Brădățan

Dumbrăveni

Cristian Cârlig
Fântâna Mare Costică Ștefănoaia
Fântânele Vasile Hîj
Forăști Doru Scutaru
Frătăuții Noi Constantin Galan
Frătăuții Vechi Viorel Chiraș
Frumosu Maftei Tiron
Fundu Moldovei Tudor Zdrob
Gălănești Elena Coroamă
Grămești Tudor Tănasă
Grănicești Sorin Simionese
Hânțești Costel Codău
Hartop Toader Grădinariu
Horodnic de Jos Petrică Onica
Horodnic de Sus Valentin Luța
Horodniceni Neculai Florea
Iacobeni Angelica Fădor
Iaslovăț

Ion Cotoară

Ilișești Răduțu Florinel Avasaloaie
Ipotești

Augustin Sorin Tofan

Izvoarele Sucevei Mihail Mechno
Mălini Vasile Mitocaru
Marginea Dumitru Nichitean
Mănăstirea Humorului Constantin Moldovan
Mitocu Dragomirnei Danuț Solcanu
Moara Constantin Prodaniuc
Moldova Sulița Petru Jecalo
Moldovița Traian Iliesi
Mușenița Radu Tudoran
Ostra Diana Ailenei
Panaci Andrei Acatrinei
Pârteștii de Jos Constantin Maricel Strugaru
Păltinoasa Cristian Carpiuc
Pătrăuți Vasile Breabăn
Poiana Stampei Gheorghe Țiganea
Poieni Solca

Sorin Nicolae Galiș

Pojorâta Constantin Cozmaciuc
Preutești

Lucian Ionuț Rusu

Putna Gheorghe Coroamă
Rădășeni Nicolae Perju
Rîșca Viorel Handragel
Sadova Mihai Oțcu Constantinescu
Satu Mare Ștefan Cramarciuc
Siminicea

Vasile Clim

Slatina Ilie Gherman
Straja Vasile Juravle
Stroiești Ion Moroșan
Stulpicani Vasile Zamcu
Sucevița Mihai Hrehorciuc
Șaru Dornei Cătălin Iordache
Șcheia

Vasile Andriciuc

Șerbauti Cătălin Sănduleac
Todirești Mugurel Bocancea
Udești Cristinel Vasile Plăcinta
Ulma Vasile Tcaciuc Hudema
Vadu Moldovei Vasile Sofronie
Valea Moldovei Vasile Floriștean
Vama

Nicolai Baltag

Vatra Moldoviței

Virgil Saghin

Verești

Constantin Tololoi

Vicovu de Jos

Gheorghe Corneliu Carcea

Voitinel

Alexandru Crăciun

Volovăț

Dragoș Hîj

Vulturești

 Mihai Grădinaru

Zamostea

Vasile Haliuc

Zvoriștea

Răzvan Orhei

 

Lista candidaţilor PNL Suceava pentru funcţiile de primar din judeţ. Flutur a prezentat „armata” PNL Suceava pentru alegerile locale, 10.0 out of 10 based on 1 rating
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Politic
Aeroportul International Stefan cel Mare Suceava
REVINE Suceava
Karls Jobs 2018
ROMFOUR - Transport international de persoane colete - auto pe platforma
Loial Impex Suceava