Hora Bucovinai 2019

Liderul Voinţa Zvoriştea a remizat la Adâncata în etapa a XIII-a a Seriei I, rundă disputată la sfârșitul săptămânii trecute. Cea de-a a doua clasată, Viitorul Negostina, s-a impus însă în categoric, cu 4-0, în disputa cu Academica Gălăneşti, graţie reuşitelor semnate de Tomasciuc (2), Grigor şi Moloce, apropiindu-se la un singur punct de prima poziţie.

În Seria a II-a, duelul de la Vama a fost întrerupt înainte de final, centralul întâlnirii luând această decizie în urma presiunilor la care a fost supus de fotbaliştii gazdă. În acel moment, ocupanta fotoliului de lider, Forestierul Frumosu, conducea cu scorul de 2-0. Într-un alt joc al rundei a XI-a, Viitorul Stroieşti a trecut cu scorul de 3-1 de Şomuz II Fălticeni Baia, golurile învingătorilor fiind marcate de Bondar, Moroşan şi Floria.

Rezultate înregistrate în etapa a XIII-a a Seriei I:

Sporting Voinţa Buneşti – Unirea Horodnic de Sus    0-2
Concordia Grămeşti – Bucovina Frătăuţii Noi    5-1
Polul Nord Brodina – Steaua Dumbrăveni    3-6
Viitorul Negostina – Academica Gălăneşti    4-0
Viitorul Adâncata – Voinţa Zvoriştea    2-2
Locomotiva Dorneşti – Releul Mihoveni Şcheia    0-3

Clasament Seria I

1. Voinţa Zvoriştea    13    10    2    1    52-28   32
2. Viitorul Negostina    13    10    1    2    41-15   31
3. Unirea Horodnic de Sus    13    9    2    2    51-27   29
4. Concordia Grămeşti    13    9    1    3    49-20   28
5. Releul Mihoveni Şcheia    13    8    1    4    35-28   25
6. Steaua Dumbrăveni    13    6    1    6    33-34   19
7. Viitorul Adâncata    13    4    2    7    29-32   14
8. Sporting Voinţa Buneşti    13    4    2    7    25-32   14
9. Academica Gălăneşti    13    4    1    8    39-43   13
10. Bucovina Frătăuţii Noi    13    3    3    7    25-41   12
11. Polul Nord Brodina    13    3    0    10    22-41   9
12. Locomotiva Dorneşti    13    0          0    13    7-67    0

Notă: Echipa Locomotiva Dorneşti s-a retras din campionat şi va pierde toate meciurile care au mai rămas de disputat cu scorul de 3-0!

Rezultate înregistrate în etapa a XI-a a Seriei a II-a:

Viitorul Stroieşti – Şomuz II Fălticeni Baia    3-1
Bistriţa Broşteni – Viitorul Valea Suhei    2-1
Bradul Vama – Forestierul Frumosu 0-2 (întrerupt)
Balada Ciprian Porumbescu – Minerul Iacobeni    3-1

Avântul Frasin a stat în această rundă.

Clasament Seria a II-a

1. Forestierul Frumosu    10    7    1    2    26-16   22
2. Viitorul Stroieşti    10    6    2    2    32-20    20
3. Bradul Vama    10    6    0    4    25-14    18
4. Şomuz II Fălticeni Baia    10    5    2    3    27-18   17
5. Balada Ciprian Porumbescu    10    5    2    3          27-18    17
6. Bistriţa Broşteni    10    4    3    3    21-20    15
7. Minerul Iacobeni    9    4    1    4    24-18   13
8. Viitorul Valea Suhei    10    1    0    9    16-34   3
9. Avântul Frasin    9    0    1    8    8-48    1

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Sport
Aeroportul International Stefan cel Mare Suceava
REVINE Suceava
Karls Jobs 2018
ROMFOUR - Transport international de persoane colete - auto pe platforma
Loial Impex Suceava