Campionatul Ligii a V-a a continuat cu meciurile etapei a XVII-a. În Seria I, liderul Releul Mihoveni a dispus cu 5-0 de Viitorul Stroieşti, însă cel mai categoric succes al rundei a fost repurtat de Siretul Dolhasca, care s-a impus la scor de tenis în deplasarea de la Udeşti. În Seria a II-a se menţine egalitatea de puncte între primele două clasate, în condiţiile în care Voinţa Zvoriştea s-a impus la Poieni Solca, iar Viitorul Horodnic de Sus a trecut de Viitorul Arbore. În Seria a III-a Dorna Vatra Dornei şi-a trecut în cont o nouă victorie reconfortantă, 10-1 cu Foresta Moldoviţa.

Rezultate înregistrate în etapa a XVII-a:
Seria I
Viitorul Vereşti – AS CFR Moar    5-2
Releul Mihoveni – Viitorul Stroieşti    5-0
Steaua Dumbrăveni – Sporting Voinţa Buneşti    1-2
Silva Udeşti – Siretul Dolhasca    0-6
Voinţa Hârtop – Balada Ciprian Porumbescu    2-2

Clasament Seria I
1. Releul Mihoveni    16    12    2    2    73- 24    38
2. Viitorul Vereşti    16    9    4    3    53-35    31
3. Voinţa Stroieşti    16    9    2    5    37-35 29
4. Steaua Dumbrăveni    16    8    4    4    45-29 28
5. Sporting Voinţa Buneşti    16    8    2    6    38-43 26
6. Balada Ciprian Porumbescu    16    7    2    740-34 23
7. Siretul Dolhasca    16    6    4    6    44-33 19
8. Silva Udeşti    16    4    2    10    36-50    14
9. CFR Moara    16    2    2    12    25-65    8
10. Voinţa Hârtop    16    2    2    12    33-76    8
Notă: Echipa Siretul Dolhasca a fost penalizată cu 3 puncte de către Comisia de Disciplină!

Seria a II-a
Sporting Poieni Solca – Voinţa Zvoriştea    2-4
Viitorul Negostina – Academica Gălăneşti    2-1
Ştiinţa Mitoc – Bucovina Frătăuţii Noi    0-3
Viitorul Horodnic de Sus – Viitorul Arbore    5-1
Viitorul Adâncata – Concordia Grămeşti    0-3

Clasament Seria a II-a
1. Voinţa Zvoriştea    16    14    1    1    69-26    43
2. Viitorul Horodnic de Sus    16    14    1    1    54-19 43
3. Concordia Grămeşti    16    10    2    4    46-27 32
4. Sporting Poieni Solca    16    10    0    6    55-27 30
5. Viitorul Adâncata    16    9    1    6    50-37 28
6. Academica Gălăneşti    16    5    3    8    39-51  18
7. Bucovina Frătăuţii Noi    16    5    1    10    24-43 13
8. Viitorul Negostina    16    3    2    11    16-37        11
9. Ştiinţa Mitoc    16    2    1    13    17-50    7
10. Viitorul Arbore    16    2    0    14    27-80    3
Notă: Bucovina Frătăuţii Noi şi Viitorul Arbore au fost penalizate cu 3 puncte de către Comisia de Disciplină. Ştiinţa Mitoc s-a retras din campionat şi toate meciurile din retur vor fi omologate cu 3-0 pentru echipa adversă!

Seria a III-a
Foresta Moldoviţa – Dorna Vatra Dornei    1-10
Bistriţa Broşteni – Bradul Vama    3-0 (neprezentare)
Avântul Frasin – Forestierul Falcău Brodina    8-3
Vânătorul Dorna Candrenilor – Larix Dornişoara    3-0

Clasament Seria a III-a
1. Dorna Vatra Dornei    14    12    0    2    70-21 36
2. Bradul Vama    15    8    2    5    46-33    26
3. Vânătorul Dorna Candrenilor    16    8    1    7    38-42    25
4. Forestierul Falcău Brodina    15    8    1    6    36-42 25
5. Bistriţa Broşteni    15    7    0    8    36- 45    21
6. Avântul Frasin    13    6    2    5    34-32    20
7. Larix Dornişoara    15    5    1    9    25-41 16
8. Pleşul Râşca    15    5    0    10    25-32    12
9. Foresta Moldoviţa    14    3    1    10    27-49    10
Notă: Formaţiile Larix Dornişoara şi Pleşul Râşca s-au retras din campionat după finalul turului şi vor pierde toate meciurile pe care le mai au de disputat cu scorul de 3-0!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Sport
SAV-COM Suceava
Castiga premii zilnice cu factura electronica din contul E.ON Myline
Jidvei - vinuri albe romanesti de calitate
Jidvei - vinuri albe romanesti de calitate
A.I.T.I. Imobiliare Suceava
General Construct - Anunturi angajare
Aeroportul International Stefan cel Mare Suceava
REVINE Suceava
Hornar de Bucovina
Locuri de munca in Romania
ROMFOUR - Transport international de persoane colete - auto pe platforma
Loial Impex Suceava