Lupta pentru întâietate se încinge în ambele serii
În derbiul etapei a V-a a seriei est a Ligii a V-a, Voinţa Zvoriştea s-a impus pe terenul celor de la Releul Mihoveni şi se păstrează în „plasa” liderului Viitorul Adâncata care a surclasat pe teren propriu gruparea Unirea Horodnic de Sus.
Rezultate consemnate în etapa a V-a a seriei est:
Silva Udeşti – Stejarul Cajvana 6-2
Releul Mihoveni – Voinţa Zvoriştea 2-3
Internaţional Salcea – Locomotiva Dorneşti 3-2
Avântul Volovăţ – Cetatea Baia 6-1
Steaua Dumbrăveni – Siretul Dolhasca 1-1
Bucovina Şerbăuţi – Ştiinţa Mitoc 5-1
Viitorul Adâncata – Unirea Horodnic de Sus 6-1
Clasament
1. Viitorul Adâncata 5 4 1 0 23-4 13
2. Voinţa Zvoriştea 5 4 1 0 19-8 13
3. Avântul Volovăţ 5 3 1 1 16-9 10
4. Releul Mihoveni 5 3 0 2 18-10 9
5. Internaţional Salcea 5 3 0 2 13-13 9
6. Unirea Horodnic de Sus 5 3 0 2 10-11 9
7. Bucovina Şerbăuţi 5 2 1 2 17-11 7
8. Ştiinţa Mitocu Dragomirnei 5 2 1 2 8-10 7
9. Locomotiva Dorneşti 5 2 0 3 7-17 6
10. Siretul Dolhasca 5 1 2 2 5-6 5
11. Steaua Dumbrăveni 5 1 2 2 8-14 5
12. Silva Udeşti 5 1 1 3 10-16 4
13. Cetatea Baia 5 1 0 4 12-23 3
14. Stejarul Cajvana 5 0 0 5 6-19 0
Cel mai echilibrat joc din etapa a V-a a seriei vest a Ligii a V-a s-a disputat între Forestierul Frumosu şi Victoria Păltinoasa, scorul final al întâlnirii fiind 2-2. De remiza înregistrată de echipa de pe primul loc, Forestierul Frumosu a profitat Vînătorul Dorna Candreni care a trecut de Foresta Moldoviţa cu 2-1 şi s-a apropiat doar la un singur punct în clasament.
Rezultate înregistrate în etapa a V-a a seriei vest:
Bistriţa Broşteni – Pleşul Râşca 1-0
Avântul Frasin – Fagga Pârteştii de Jos 1-0
Sporting Poieni Solca – Larix Dornişoara 11-1
Bradul Vama – Balada Ciprian Porumbescu 2-1
Forestierul Frumosu – Victoria Păltinoasa 2-2
Vânătorul Dorna Candreni – Foresta Moldoviţa 2-1
Clasament
1. Forestierul Frumosu 5 4 1 0 16-4 13
2. Vânătorul Dorna Candrenilor 5 4 0 1 12-5 12
3. Avântul Frasin 5 3 1 1 12-4 10
4. Victoria Păltinoasa 5 3 1 1 14-14 10
5. Bradul Vama 5 3 1 1 5-5 10
6. Sporting Solca 5 3 0 2 23-15 9
7. Bistriţa Broşteni 5 3 0 2 10-13 9
8. Pleşul Râşca 5 2 0 3 10-8 6
9. Foresta Moldoviţa 5 2 0 3 10-12 6
10. Fagga Pârteştii de Jos 5 1 0 4 5-8 3
11. Balada Ciprian Porumbescu 5 0 0 5 6-16 0
12. Larix Dornişoara 5 0 0 5 2-23 0