Bucovina Pojorâta s-a descurcat bine pe terenul grupării Ceahlăul Piatra Neamț și s-a înscris și ea în duelul pentru evitarea retrogradării. Elevii antrenorului Dănuț Mîndrilă au deschis repede scorul în meciul cu nemțenii, Pîslaru înscriind cu capul în minutul 10.

După pauză, Bucovina Pojorâta a ratat un penalty prin Căinari, dar apoi s-a ”răzbunat” pe final și a mai punctat de trei ori prin Coman, de două ori și Jugaru. A fost așadar 0-4 în disputa dintre Ceahlăul Piatra Neamț și Bucovina Pojorâta și lupta pentru menținerea în eșalonul secund se încinge.

Ceahlăul Piatra Neamț: Barna (cpt.) – Copoţ-Barb, V. Călin, Nedelcu, Drăgiceanu, Tăbăcariu, Lupei, Hebriştean, Mitrofan, Amariei, Margină.
Rezerve: Cîmpianu – Smău, Mateeş, Cădere, D. Olteanu, Antim, Horciu.
Antrenor: Lidi Chertic

Bucovina Pojorâta: Pop – D. Cristescu, Răuţă, Pîslaru, Acostăchioae, Jarda (cpt.), Juncănaru, V. Stănescu, Căinari, Buhăceanu, M. Coman.
Rezerve: Puianu – Moisii, Vitu, Nuţescu, Duţică, Târţârău, Jugaru.
Antrenor: Dănuţ Mândrilă
Arbitru: Dan Florin Dreve (Cluj-Napoca); Asistenţi: Ovidiu Timar (Marghita) şi Casian Băla (Arad).