În cea de-a doua partidă de pregătire disputată la finele săptămânii trecute, Rapid Suceava a pierdut la scor întâlnirea cu divizionara a doua CSMS Iaşi. Pe terenul sintetic din complexul sportive “Emil Alexandrescu”, ieşenii s-au impus cu 5-0.Pentru gazed au marcat: Onofraş (’15), Petrovic (‘30), Herghelegiu (’55, ‘78) şi Ciucur (‘70). În minutele de prelungire ale meciului, CSMS Iaşi a ratat un penalty prin Nalaţi, mingea fiind parată de Pascal.

Rapid Suceava: Preda – Bosancu, Ailenei, Fl. Plămadă, Oniu – Romaniuc, Stănescu, Tincu, Semeghin – Negru, Marinkovic. Pe parcursul jocului au mai intrat: Pascal, I. Plămadă, Sumănariu, Golofca, Ionesi şi Suleru.

SMS Iaşi: Hăisan – Creţu, Camara, R.Tincu, Mitrea, Onofraş, Milea, Petrovic, Badic, Gado, Brajkovic. Au mai jucat: Bălan, Popa, Tudor, Nalaţi, Codrea, Huma, Gorovei, Huţanu, Vladu, Vlaicu, Herghelegiu, Ciucur.