Rapid Suceava a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul amical sustinut pe stadionul “Areni”, în compania divizionarei a treia Kosarom Pașcani. Oaspeții au deschis scorul în minutul 20, când Lipovanu a transformat o lovitură de la 11 metri. “Ceferiștii” au egalat abia in minutul 82, când Sumănariu a fructificat cu capul din 8 metri o centrate trimisă de Daniel Bălan. În garnitura Rapidului a revenit și Florin Plămadă, jucător care poate fi împrumutat de FC Botoșani la echipa suceveană.

Rapid Suceava: Pascal – Bălan, Fl. Plămadă, Ferariu, Semeghin – Golofca, Velescu, Căinari, Cerlincă – Negru, Ionesi. Pe parcursul meciului au mai intrat Artenie, Sava, Stănescu, Luțac, Chiriac, Sumănariu, Apetri, Cristescu și Nastasiu.